REKLAMA

Dlaczego warto zrobić sesję noworodkową

Sesje noworodkowe stają się coraz popularniejsze. Jednak czy warto iść za trendem i dodatkowo forsować maleńkiego człowieka, który tyle co przyszedł na świat, decydując się na sesję noworodkową wymagającą pewnych nieudogodnień? Także i matki po porodzie, zmęczone nieprzespanymi nocami, starają się unikać dodatkowych zajęć. Jednak chwile są tak ulotne, że sesja noworodkowa jest doskonała okazją do uchwycenia i zachowania tak ważnych chwil z życia maluszka i której wykonania nie będziemy żałować gdy dziecko podrośnie, a tylko fotografia urzeczywistni nam to, co miało miejsce jeszcze nie tak dawno temu.


Pojawienie się nowego członka rodziny na świecie to wielkie wzruszenie i niezapomniane chwile. Niemowlę rośnie z dnia na dzień a emocje po porodzie szybko opadają. Dlatego pierwsze dni noworodka pozostają momentami, do których wraca się myślami, a i one z czasem zacierają się, tworząc rozmazany obraz z pierwszych tygodni naszego maleństwa. To jeden z najważniejszych powodów przemawiających za tym, że warto uwiecznić te chwile na profesjonalnej fotografii.

Sesja noworodkowa Rzeszówfotografia-noworodkowa-rzeszowfot. Paulina Reczek

Kiedy zapisać się na sesję noworodkową?

Na sesję warto zapisać się będąc jeszcze w ciąży tak, by fotograf u którego chcemy wykonać sesję posiadał jeszcze wolny termin oraz byśmy tuż po porodzie nie zaprzątali sobie tym głowy. Ale nie wiemy jednak kiedy dziecko przyjdzie na świat! Co w takiej sytuacji? Fotograf uwzględni w swoim grafiku możliwy czas narodzin dziecka, poprosi o poinformowanie o tym fakcie bezpośrednio po opuszczeniu szpitala i uzgodni korzystny dla Ciebie czas na wykonanie sesji.

Czy warto zdecydować się na sesję noworodkową?

Odpowiedź jest jednoznaczna i prosta – sesję noworodkową jak najbardziej warto, a nawet wskazane jest wykonać. Zazwyczaj staramy się sami wykonać pierwsze zdjęcia swoim noworodkom. Niestety często efekt tego jest marny, gdyż nie posiadamy profesjonalnego sprzętu i nawet tysiąc zdjęć wykonywanych spontanicznie i umieszczanych regularnie na profilach społecznościowych nie zastąpi profesjonalnej sesji z udziałem fotografa, który uwieczni obraz naszego maluszka.

sesja-noworodkowa-rzeszowfot. Paulina Reczek

Kolejnym uzasadnieniem tej decyzji jest fakt, iż fotograf wie najlepiej, w jaki sposób przygotować, w co ubrać, jak ułożyć, jakich akcesoriów użyć, by powstałe zdjęcia były wyjątkową pamiątką zarówno dla rodziców, jak i samego dziecka.

Warto wykonać profesjonalną sesję noworodkową z jeszcze jednego powodu- nikt tak nie uchwyci drobnych gestów- pierwszego uśmiechu, otwarcia oczka czy śmiesznego grymasu- jak fotograf, który ma już pewne doświadczenie i wyczucie w tej kwestii. A to właśnie takie momenty najbardziej chwytają za serce podczas oglądania fotografii za dziesięć, dwadzieścia lat. Warto o tym pomyśleć już teraz gdyż wielu rodziców, którzy nie skorzystali z możliwości wykonania sesji, żałuje w późniejszym czasie, że nie uwieczniło na zdjęciach pierwszych dni swojego dziecka. Unikatowe fotografie to bowiem bezcenna pamiątka na całe życie.

Jak przebiega sesja noworodkowa?

Najlepszy czas na sesję to od 7 do 14 dni po porodzie. Po pierwsze jest to okres, gdy maluszek ma tylko dwie potrzeby – sen i napełnienie brzuszka, istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że dziecko spokojnie prześpi całą sesję. Po drugie, noworodek w okresie dwóch tygodni po porodzie ma pozycję embrionalną, a więc często układa się w taki sposób, jakby nadal był w brzuchu matki. Jego ciałko jest też bardzo giętkie, co pozwala na układanie go w różnych pozycjach- jest mu więc obojętne czy śpi na skrzynce, w koszyczku, czy też na miękkim futerku. Noworodek pragnie wtedy tylko jednego – ciepła.

zdjecia-noworodkowe-rzeszowfot. Paulina Reczek

Sesja noworodkowa z perspektywy fotografa to trudne wyzwanie. Stara się on uchwycić ten najlepszy moment z życia nowonarodzonego. Fotografowie specjalizujący się w sesjach z noworodkami posiadają jednak wiele dekoracji, stylizacji oraz gadżetów a dzięki dodatkowym efektom specjalnym, odpowiednim kadrom oraz ułożeniem dziecka, fotograf stworzy wyjątkowy klimat i uwieczni w jak najlepszy sposób wyjątkowe chwile pierwszych tygodni życia.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

24-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

dlaczego-warto-zrobic-sesje-noworodkowa