REKLAMA

Diecezjalne obchody Dnia Papieskiego

W niedzielę 14 października odbędą się diecezjalne obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem: “Promieniowanie Ojcostwa” w Katedrze Rzeszowskiej i Parku Papieskim. W tym Dniu Papieskim rozważania i działania skupione są wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II (60. rocznicy sakry biskupiej Karola Wojtyły oraz 40. rocznicy wyboru na papieża) oraz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

unnamed_3

Foto: Materiał nadesłany

Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. O ojcostwie papież mówi także w dwóch innych książkach: „Wstańcie, chodźmy!” oraz „Pamięć i tożsamość”.

Oficjalne obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się o godz. 15.00 w Katedrze Rzeszowskiej mszą świętą dziękczynną za dar św. Jana Pawła II w 40 rocznicę jego wyboru na papieża.

Po mszy świętej w Parku Papieskim zaprezentowany zostanie spektakl o Janie Pawle II, album dla papieża oraz animacja “Polska! Nasza Ojczyzna”, będą także przemówienia i błogosławieństwo. Po oficjalnej części natomiast odbędzie się losowanie nagród dla uczestników Pielgrzymowania Rzeszowskim Szlakiem Świętych. Wcześniej, bo już od 11.30 na dzieci czekać będzie “wioska papieska” – gry, zabawy i animacje.

O 17.30 rozpocznie się Koncert Papieski w wykonaniu Niny Nowak oraz Zespołu Muzyków Polskiego Radia i Telewizji.

Nina Nowak to czołowa polska śpiewaczka klasyczna, która występuje z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w Polsce i na świecie. Nina Nowak wielokrotnie koncertowała w Watykanie, 27 kwietnia 2014 r. zaśpiewała na uroczystościach kanonizacji Ojca Św. i Mszy Św. celebrowanej przez papieża Franciszka na placu Św. Piotra na Watykanie, a 26 lipca 2016 r. zaśpiewała na otwarciu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz podczas uroczystej Mszy Sw. celebrowanej przez Ojca Sw.Franciszka. Pani Nina angażuje się w działalność charytatywną, wspiera m.in. Międzynarodowy Czerwony Krzyż na rzecz ludzi chorych i potrzebujących i objętych wojną.

Źródło: Materiał nadesłany

08-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

diecezjalne-obchody-dnia-papieskiego-6411