REKLAMA

DIECEZJA RZESZOWSKA: Do pierwszej Komunii świętej w trzeciej klasie

RZESZÓW: 14 lutego br. biskup rzeszowski Jan Wątroba wydał dekret na temat wieku dzieci, które przystępują do pierwszej Komunii św. w diecezji rzeszowskiej.

Zmiany wynikają z nowej Podstawy Programowej Katechezy Kościoła Katolickiego w Polsce zatwierdzonej przez Konferencję Episkopatu Polski 8 marca 2010 r. oraz opracowanego do tej podstawy i przyjętego przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski programu nauczania religii w przedszkolach i szkołach.

Zakłada on, iż pierwsza Komunia św. będzie zakończeniem pierwszego cyklu edukacyjnego, czyli w klasie trzeciej szkoły podstawowej.
Decyzją biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby w Diecezji Rzeszowskiej, począwszy od roku 2016, pierwsza Komunia św. będzie udzielana pod koniec klasy trzeciej szkoły podstawowej.

W roku szkolnym 2013/2014 dzieci z klasy drugiej przystąpią do pierwszej Komunii św. w klasie drugiej. Natomiast w roku szkolnym 2014/2015 pierwszej Komunii św. dla dzieci nie będzie (dzieci, które wówczas będą w klasie drugiej do pierwszej Komunii św. przystąpią w klasie trzeciej w roku szkolnym 2015/2016).

Foto: Diecezja Rzeszowska/ Biskup Jan Wątroba

Foto: Diecezja Rzeszowska/ Biskup Jan Wątroba

Źródło: Diecezja Rzeszowska

26-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

diecezja-rzeszowska-do-pierwszej-komunii-swietej-w-trzeciej-klasie