REKLAMA

Developres Rzeszów najlepszy w sezonie zasadniczym Tauron Ligi!

Developres SkyRes Rzeszów kończy sezon zasadniczy na pozycji lidera siatkarskiej Tauron Ligi. “Rysice” zwyciężyły 3:2 w wyjazdowym spotkaniu z zespołem #VolleyWrocław.

pix-volley
Foto: pixabay.com

Już od pierwszej partii podopieczne Stephane’a Antigi miały problemy z niżej notowanymi rywalkami. To wrocławianki prowadziły grę w drugiej części seta, ale skuteczne kontry w końcówce pozwoliły siatkarkom z Rzeszowa wygrać 26:24.

W drugiej odsłonie gospodynie wypracowały sobie przewagę, prowadząc nawet 22:17, by ostatecznie wygrać 25:23. Podrażnione rzeszowianki wzięły szybki rewanż i w czwartym secie zwyciężyły wyraźnie, bo do 17.

Czwarty set rozpoczął się od mocnego uderzenia wrocławianek (7:1). “Rysice” odrobiły straty (11:10), ale później zawodniczki Dawida Murka “odjechały” na siedem “oczek” (19:12) i nie oddały już prowadzenia w tej odsłonie. O wszystkim decydował piąty set.

Do połowy tie-breaku toczyła się wyrównana walka. Później to rzeszowianki grały skuteczniej, zdobyły trzypunktową przewagę i ostatecznie wygrały do 15:12.

Wygrana zagwarantowała siatkarkom z Rzeszowa zwycięstwo w sezonie zasadniczym Tauron Ligi. W ostatniej kolejce rzeszowianki zmierzą się na Podpromiu z Chemikiem Police (8 marca, 17:30).

02-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.