REKLAMA

“Depresja to nie wstyd”. Nowy teledysk rzeszowskich ratowników! (WIDEO)

|

“Depresja to nie wstyd”. Nowy teledysk rzeszowskich ratowników! (WIDEO)

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Ratownicy z grupy PASSIO Rzeszów prowadzili kampanię „STOP Presji – Depresja to nie wstyd”. Jej finałem jest premiera nowego muzycznego coveru rzeszowskich ratowników o tytule “Depresja to nie wstyd”.

Przechwytywanie_50

Foto: YouTube / kanał: PASSIO Poland

Depresja – w naszym społeczeństwie większość osób się jej wstydzi, nie chce o niej rozmawiać. Postanowiliśmy stworzyć coś dla wielu niemożliwego, tzn. stworzyć cover muzyczny, który w otwarty sposób mówi o depresji. Depresja często nazywana jest chorobą duszy, stąd przekaz teledysku skupia się na ukazaniu wewnętrznej walki. Poszukaj w nim metafory – czytamy pod teledyskiem rzeszowskich ratowników. Zapraszamy do obejrzenia klipu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Depresja to choroba, która może dotknąć każdego człowieka. Bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Często rozwija się latami, dyskretnie i powoli odbierając radość z życia.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności. Bywa, że prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku stać się przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.

Ratownicy z grupy PASSIO Rzeszów prowadzili kampanię „STOP Presji – Depresja to nie wstyd”. W jej ramach nagrali m.in. sondę wideo, w której pytają rzeszowian o to, co wiedzą na temat depresji. Finał kampanii zaplanowano na 23 lutego, kiedy odbyła się premiera muzycznego coveru piosenki „Dance Monkey”, noszącego tytuł “Depresja to nie wstyd”.

ZOBACZ TAKŻE: Co rzeszowianie wiedzą o depresji? Zobacz sondę ratowników z Rzeszowa! (WIDEO)

Źródło: wsse.waw.pl, PASSIO / YouTube

23-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

depresja-to-nie-wstyd-nowy-teledysk-rzeszowskich-ratownikow-wideo-2271-00r2kc