REKLAMA

Delegacja tajwańska w urzędzie marszałkowskim (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Z oficjalną wizytą na Podkarpaciu w dniach 10-11 sierpnia gości delegacja tajwańska na czele z szefem misji Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Warszawie, Henrym M.J. Chenem. 

Przedstawiciel Tajwanu w Polsce, w towarzystwie małżonki, dyrektora działu politycznego Colina Kao oraz dyrektora warszawskiego biura Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego Lee Chien Huia, przybył do Rzeszowa w pierwszych tygodniach po objęciu nowej funkcji.

Symboliczna wymowa tego faktu została doceniona przez Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Wojciecha Buczaka, który w bardzo ciepłych słowach przywitał gości z Azji, oraz zaprezentował potencjał inwestycyjny regionu uwzględniając obszary szczególnego zainteresowania strony tajwańskiej.

Choć Tajwan jest jednym ze światowych liderów branży IT i komercjalizacji wiedzy naukowo-technicznej, na Podkarpacie tajwańska delegacja przybyła w celu rozpoznania możliwości współpracy przede wszystkim dla przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego. Stawiając za wzór sukces, który stał się na Tajwanie udziałem polskiej wieprzowiny i ceniąc wysoką jakość innych naszych produktów jak wyroby drobiowe, owoce oraz warzywa, delegacja przewiduje rychły i znaczny wzrost eksportu polskiej żywności na rynki dalekowschodnie.

W trakcie rozmów, które zwieńczyły wizytę tajwańskiej delegacji w urzędzie marszałkowskim, zidentyfikowano znaczny potencjał na ściślejszą współpracę handlową, na której zależy każdej ze stron. Goście z Azji docenili inicjatywy podejmowane dotychczas przez samorząd w zakresie znoszenia barier ograniczających eksport podkarpackich produktów rolno-spożywczych wysokiej jakości, w tym otwarcie punktu odpraw fitosanitarnych na lotnisku w Jasionce.

Henry M.J. Chen zdradził przy okazji wizyty jeden z priorytetów swojej misji w Polsce, tj. zwiększanie świadomości polskich przedsiębiorców na temat potencjału jaki drzemie, nie tylko w stosunkach gospodarczych z Chińską Republiką Ludową, ale również z reprezentowaną przez siebie Chińską Republiką (Taiwanem).

Podmiotem odpowiedzialnym za program pobytu delegacji na Podkarpaciu jest Wschodni Klaster Inwestycyjno-Eksportowy Carpathia Business.

07

Źródło: Edgar Robert Szewczyk, Departament Promocji i Współpracy Gospodarczej
Fot. Sebastian Kieszkowski, Biuro prasowe UMWP

11-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

delegacja-tajwan-zdjecia