REKLAMA

Dębiczanin skazany na dożywocie w Emiratach Arabskich odzyskał wolność!

Artur Ligęska, mieszkaniec Dębicy, który został skazany na dożywocie w Emiratach Arabskich, odzyskał wolność. Poinformowała o tym w poniedziałek organizacja Detained in Dubai.

5c66fcc6105be_p_1

Foto: YouTube / kanał: Artur Ligęska

Artur Ligęska wyleciał do Dubaju w 2017 roku. W kwietniu 2018 roku chciał polecieć do Europy, jednak na dubajskim lotnisku usłyszał słowa: wróć do domu i zastanów się. W tym samym dniu został aresztowany i oskarżony o obecność narkotyków w organizmie. 28 stycznia 2019 roku mężczyznę skazano na dożywocie. Ligęska przebywał w areszcie w Abu Dhabi. Znajdował się w izolatce, bez materaca i dostępu do leków.

Uwięziony mieszkaniec Podkarpacia opowiadał w jednym z nagrań, że do Emiratów Arabskich wyjechał po tym, jak zawaliło mu się życie. Odebrano mu firmę, próbowano zniszczyć dorobek życia, posypał się też jego związek. Na miejscu zaczął budować wszystko od początku. Pracował w branży fitness.

W poniedziałek organizacja Detained in Dubai poinformowała o zwolnieniu Artura Ligęski z więzienia. Detained in Dubai to organizacja pozarządowa z Wielkiej Brytanii, która pomaga osobom niesłusznie skazanym w Emiratach Arabskich.

Wspaniała wiadomość. Artur Ligęska właśnie przybył bezpiecznie do Polski po tym, jak władca Abu Zabi zainterweniował w sprawie bezprawnego skazania. Artur wraca do zdrowia po 13 miesiącach samotności i wspiera innych więźniów, takich jak Andy Neal, żołnierz z Wielkiej Brytanii – napisała w komunikacie na Facebooku organizacja Detained in Dubai.

22-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.