REKLAMA

Dasz 1 tys. zł i weźmiesz ślub, gdzie chcesz. Może okrągła kładka, fontanna albo Wisłok?

RZESZÓW. Od 1 marca zmieniają się przepisy w kwestii ślubów cywilnych oraz dowodów osobistych. Na ten pierwszy ratusz szykuje specjalne pomysły. Trwa “burza mózgów”.

W urzędzie już słychać, że prezydent Tadeusz Ferenc nakazał urzędnikom rozpoczęcie akcji poszukiwania wyjątkowych miejsc, które będzie można zaaranżować i zaproponować, jako miejsce ślubu. Czy to będzie okrągła kładka? Fontanna multimedialna? Skatepark? Ratusz zdradzać nie chce, ale zapewnia, że będzie oryginalnie, bo stanie się swoistą wizytówką miasta, reklamą i sposobem na promocję.

Urzędnicy nie chcą, aby zmiana przepisów ograniczyła się tylko tego, że młoda para pobierze się w restauracji obok Ratusza, bo tak jest wygodniej i taniej (nie trzeba dowozić klientów do restauracji), ale żeby maksymalnie wykorzystać nowy potencjał.

Ślub cywilny będzie mógł odbyć się wszędzie, jeśli tylko zostaną zachowane kwestie bezpieczeństwa. Wyjątkowe propozycje będziemy rozpatrywać indywidualnie, bo przykładowo trudno, aby urzędnik nurkował, jeśli nie umie pływać – mówi Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa.

Cena ślubu cywilnego będzie wynosiła 1 tys. zł, bez względu na zaproponowane miejsce. Ten tradycyjny w Urzędzie Stanu Cywilnego kosztuje 84 zł.

Od 1 marca zmieni się także system wydawania dowodów osobistych. Nowe dowody osobiste nie będą posiadały informacji o kolorze oczu i wzroście, ale zmiana przede wszystkim będzie dotyczyła usunięcia informacji o adresie zamieszkania. Jeśli właściciel dokumentu będzie musiał przedłożyć dane, a spisane oświadczenie (którego błędne wypełnienie będzie mogło skutkować nawet trzyletnim pozbawieniem wolności!) nie wystarczy, to będzie musiał udać się do urzędu po… zaświadczenie. Koszt takiego dokumentu to 17 zł. Będzie wydawany “od ręki”.

Ewelina Nawrot

kladka

26-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dasz-1-tys-zl-i-wezmiesz-slub-gdzie-chcesz-moze-okragla-kladka-fontanna-albo-wislok