REKLAMA

Darmowy pakiet Office dla rzeszowskich uczniów

We wtorek prezydent Rzeszowa – Tadeusz Ferenc, podpisał umowę z firmą Microsoft. Dokument zapewnia rzeszowskim uczniom i nauczycielom darmowy dostęp do pakietu Office 365. To nie jedyne rozwiązanie, jakie zostało wprowadzone, by usprawnić edukację na płaszczyźnie technologicznej.

startup-593327_960_720

Foto: Pixabay.com

30 tysięcy uczniów i ponad 3500 nauczycieli będzie mogło za darmo korzystać z najnowszego pakietu Office 365. Zawiera on między innymi: edytor tekstu Word, program do prezentacji multimedialnych Powerpoint, czy arkusz kalkulacyjny Excel. Do dyspozycji pojawi się również dysk One Drive, który umożliwia swobodny dostęp do plików.

Na stronie: edu.erzeszow.pl można pobrać pakiet Office 365. Uczniowie i nauczyciele muszą wpisać swoje dane z dziennika elektronicznego oraz stworzyć konto. W ten sposób otrzymują darmowy pakiet na pięć urządzeń.

Rzeszów to drugie miasto w Polsce, które podpisało umowę z Microsoftem. Koszt rocznej subskrypcji to 350 tysięcy złotych. Wartość rynkowa pakietu jest szacowana na 10 milionów złotych. Obecna umowa obowiązuje na 16 miesięcy.

Pod koniec następnego miesiąca, w dzienniku elektronicznym, który już od jakiegoś czasu działa w rzeszowskich placówkach oświatowych, mają się znaleźć e-wywiadówki. Dzięki tej możliwości, rodzic będzie mógł być jeszcze lepiej informowany o postępach w nauce jego pociechy.

03-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.