REKLAMA

Darmowe seanse filmowe w kinie Zorza

IPN w Rzeszowie organizuje od przyszłego tygodnia darmowe projekcje filmowe w kinie Zorza. Pierwsza z nich odbędzie się już 11 września.

86-185062

Foto: IPN w Rzeszowie

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych projekcji filmowych, organizowanych w rzeszowskim Kinie „Zorza”, zaprasza na pokaz filmu „Dzieci Ireny Sendlerowej” w reżyserii Johna Kenta Harrisona. Film opowiada historię życia polskiej społeczniczki, która podczas II wojny światowej uratowała przed Holocaustem ponad 2500 żydowskich dzieci. Scenariusz filmu powstał na podstawie książki Anny Mieszkowskiej „Matka dzieci Holocaustu. Historia Ireny Sendlerowej”. Światowa premiera filmu miała miejsce 19 kwietnia 2009 roku o godz. 21.00 w rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie. 

Film poprzedzony zostanie prelekcją historyka IPN. Pokaz odbędzie się we wtorek 11 września 2018 r. w Kinie „Zorza” w Rzeszowie (ul. 3 Maja 28) o godzinie 18.00. Organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Dostępność biletów do sprawdzenia pod numerami telefonu 17 86 06 054. Odbiór bezpłatnych wejściówek w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 od poniedziałku 3 września od godziny 13.00.

Źródło: IPN w Rzeszowie

04-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

darmowe-seanse-filmowe-w-kinie-zorza-8618