REKLAMA

Darmowe bilety dla uczniów tylko z PIT-em? W poniedziałek zapadnie decyzja Rady Miasta

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek, 17 września w rzeszowskim Ratuszu, będzie miała miejsce nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Ma ona dotyczyć darmowych biletów dla dzieci i młodzieży.

z_1

Foto: Archiwum Rzeszów24.pl

Informację na temat darmowych autobusów dla uczniów można było usłyszeć od prezydenta Rzeszowa na jego spotkaniu z mieszkańcami Budziwoja.

Początkowo ulga miała dotyczyć jedynie uczniów, którzy są zameldowani w Rzeszowie. Później chodziły pogłoski, że zamiast stałego adresu zameldowania, wystarczy wpisany w legitymacji adres zamieszkania na terenie Rzeszowa.

Zgodnie z decyzją władz miasta, nową ulgą mają być objęci uczniowie, których rodzice udowodnią, że złożyli w Rzeszowie zeznanie podatkowe PIT.

Darmowe przejazdy dla uczniów, zdaniem prezydenta, mają sprawić, że komunikacja będzie bardziej dostępna i chętniej wybierana również przez ich rodziców. Kolejną zaletą ma być zwiększenie bezpieczeństwa w drodze dzieci do szkoły.

Tadeusz Ferenc twierdzi również, że wprowadzona uchwała, wpłynie na zmniejszenie natężenia ruchu i poprawę jakości powietrza w Rzeszowie.

Jeżeli na poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej radni zatwierdzą uchwałę, to najwcześniej będzie ona obowiązywać od października.

Uprawnieni do ulgi uczniowie, otrzymają tak zwane “zerowe bilety”, które pozwolą na darmowe przejazdy.

14-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

darmowe-bilety-dla-uczniow-tylko-z-pit-em-w-poniedzialek-zapadnie-decyzja-rady-miasta-5929