REKLAMA

Darmowe autobusy także dla uczniów? Jest nowy pomysł

RZESZÓW. Czy do grona osób jeżdżących za darmo autobusami komunikacji publicznej dołączą także uczniowie? Z taką inicjatywą wyszli radni klubu PiS. Miasto obiecuje analizę.

autobus3Na sesji Rady Miasta Rzeszowa prawicowy klub zaproponował, aby władze miasta wprowadziły możliwość darmowych przejazdów autobusami MPK dla uczniów szkół podstawowych. Do tej pory z takiej opcji korzystać mogą tylko osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędzie pracy.

PiS proponuje, aby uczniowie jeździli za darmo w okresie zimowym, tuż po zakończeniu ferii zimowych, które odbędą się w dniach od 2 do 15 lutego. To właśnie od 15 lutego do ostatniego dnia marca w godzinach od 6 do 17 dzieci – za okazaniem legitymacji szkolnej – miałyby możliwość bezpłatnego korzystania z autobusów. Radni chcieliby także, aby w niedalekiej przyszłości taka opcja została wprowadzona na stałe.

Czasu na podjęcie decyzji nie pozostało zbyt wiele.

Nie ma niczego za darmo. Jeśli coś jest darmowe, to znaczy, że ktoś inny za to płaci – podkreśla Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Ale Zarząd Transportu Miejskiego zajmie się analizą. Myślę, że w przyszłym tygodniu będzie już coś w tym temacie wiadomo – dodaje.

23-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

darmowe-autobusy-takze-dla-uczniow-jest-nowy-pomysl-n001