REKLAMA

Darmowe autobusy dla uczniów – decyzja Rady Miasta

Rzeszowscy uczniowie pojadą autobusami za darmo. Rada Miasta zatwierdziła odnoszącą się do tej kwestii uchwałę na nadzwyczajnej sesji.

41991627_240849859934631_401302627238805504_n

Foto: Kacper Ciuba

Rada Miasta Rzeszowa jednogłośnie zatwierdziła uchwałę, odnoszącą się do darmowych przejazdów komunikacją miejską dla rzeszowskich uczniów. Przepisy wejdą w życie 10 października.

Początkowo zakładano, że do ulgi będą uprawnieni uczniowie ze stałym zameldowaniem w Rzeszowie. Pojawił się też pomysł na to, by darmowe przejazdy obowiązywały uczniów, którzy w szkolnej legitymacji posiadają rzeszowski adres zamieszkania.

Jak wcześniej informowaliśmy, uchwała, która pojawiła się podczas sesji na biurkach radnych, zawiera informację, że rodzic ucznia musi rozliczać się w Rzeszowie. Oprócz kserokopii zeznania podatkowego za 2017 rok, potrzebne będzie zaświadczenie z Urzędu Skarbowego. Dokument, to potwierdzenie PIT-u. Jeżeli PIT był składany online, również trzeba dostarczyć jego pierwszą stronę.

Bilety zerowe, uprawniające do bezpłatnego poruszania się rzeszowskimi autobusami MPK, będą ważne do zakończenia przez dziecko nauki w szkole średniej. Pieniądze za zakupione przez uczniów we wrześniu bilety semestralne zostaną zwrócone.

Darmowe przejazdy komunikacją miejską mają, według szacunków Ratusza, objąć około 20 tysięcy uczniów. Koszt wprowadzenia w życie uchwały ma wynosić 10 milionów złotych rocznie.

18-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

darmowe-autobusy-dla-uczniow-decyzja-rady-miasta-3629