REKLAMA

Dalsza budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego ruszy lada dzień

RZESZÓW. Niebawem na nowo powinny ruszyć prace przy budowie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce. Dokumentacja jest już poprawiona.

Fot. www.cwk-podkarpackie.com

Fot. www.cwk-podkarpackie.com

Dokumentacja odnosząca się bezpośrednio do stalowej konstrukcji szklanego, półokrągłego obiektu została zweryfikowana, dzięki czemu rozwiane zostały wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa na terenie obiektu. To właśnie z tego powodu inwestycja została chwilowo zatrzymana. Teraz konieczne będzie wybranie podwykonawcy, który zajmie się wykonaniem prac.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe będzie największym kompleksem konferencyjno-wystawowym na terenie województwa podkarpackiego. Obiekt został podzielony na dwie części: wystawienniczą i kongresową. Ostatnia została już wybudowana.

Budowa CWK to koszt ok. 134 mln zł, ale środki unijne stanowią ok. 60 mln zł. Zgodnie z harmonogramem prace mają potrwać do końca roku – to warunek konieczny do spełnienia, aby możliwe było rozliczenie środków zewnętrznych.

 

15-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dalsza-budowa-centrum-wystawienniczo-kongresowego-ruszy-lada-dzien-n001