REKLAMA

Czytanie dzieł Sienkiewicza pod Fontanną Multimedialną (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. W sobotę, 6 września plac przy Fontannie Multimedialnej zamienił się w czytelnię. Rzeszów przyłączył się do ogólnopolskiej akcji czytania dzieł noblisty.

czytanie

Impreza została  przygotowana przez  Urząd Miasta Rzeszowa, Estradę Rzeszowską, Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie, Teatr Maska w Rzeszowie oraz Rzeszowski Dom Kultury.

Wybrane fragmenty Ogniem i mieczemPotopu oraz Pana Wołodyjowskiego czytali, m.in.: Jolanta Nord, Nina Opic, Ryszard Szetela, Sławomir Andres, Erwina Dybisz, Karolina Kaleta i Katarzyna Osmola. W III. edycji Narodowego Czytania czynny udział wzięli także: Waldemar Szumny – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Barbara Chmura – Dyrektor WiMBP w Rzeszowie, Monika Szela – Dyrektor Teatru Maska w Rzeszowie oraz dr Henryk Pietrzak – Prezes Zarządu Polskiego Radia Rzeszów.

Dzieła czytali dorośli. Można było  spróbować swoich sił w czytaniu na głos w strefie głośnego czytania „Słowem Mistrza”.  Uczestnicy otrzymali za to pamiątkowe książeczki  z cytatami dzieł Sienkiewicza , przygotowanymi na tę okazję przez WiMBP w Rzeszowie. Za to dla dzieci przygotowano gry, zabawy oraz warsztaty plastyczne. Imprezie towarzyszył również „Kiermasz książek przeczytanych”, na którym można było zakupić książki już od 1 zł.

Imprezę zamknął pokaz specjalny Fontanny Multimedialnej z udziałem aktorów Teatru Maska.

W ramach akcji w budynku biblioteki przy ul. Sokoła 13 odbyła się wystawa Henryk Sienkiewicz znany i nieznany. 

07-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

czytanie-dziel-sienkiewicza-pod-fontanna-multimedialna-zdjecia