REKLAMA

Czytaj PL ponownie w Rzeszowie! 12 bestsellerów za darmo

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszów jest jednym z 29 miast, które bierze aktywny udział w akcji promującej czytelnictwo – Czytaj PL. Przez cały listopad będzie można za darmo przeczytać 12 bestsellerów.

Czytajpl_2020_grafika2
Foto: materiały prasowe / Czytaj PL

Wystartowała akcja Czytaj PL 2020! Największa w Polsce i na świecie tego rodzaju akcja czytelnicza w tym roku będzie szczególnie mocno obecna w przestrzeni wirtualnej. W rekordowej edycji Czytaj PL 2019 ponad 50 000 użytkowników przeczytało książki aż 130 tysięcy razy! Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko.

Organizatorzy motywują miłośników książek do bicia kolejnych rekordów i zachęcają, by znowu czytać, oferując im w aplikacji Woblink 12 najświeższych tytułów popularnych i uznanych autorów, m.in. Dominiki Słowik, Mariusza Szczygła, Jakuba Małeckiego, Mikołaja Łozińskiego i Remigiusza Mroza.

We wszystkich dotychczasowych edycjach akcji Czytaj PL dotarło z najlepszymi książkami na wszystkie kontynenty świata, do 14 krajów i blisko 1000 miejscowości w Polsce. Rokrocznie angażują się w nią miłośnicy literatury, autorzy, ambasadorzy akcji z liceów oraz włodarze miast i instytucje, którym szczególnie bliskie jest promowanie czytelnictwa.

W 2020 roku akcja opanuje internet, docierając do setek tysięcy czytelników skupionych wokół popularnych serwisów oraz fanpejdży i grup w mediach społecznościowych. Idea tegorocznej odsłony przekornie odwołuje się do przymusu czytania – przy użyciu hasła „znowu czytam” organizatorzy pokazują, że książki można chłonąć w każdej sytuacji.

„Znowu czytam” to hasło, które towarzyszy tegorocznej edycji akcji Czytaj PL. Po raz kolejny sięgamy po 12 wyjątkowych książek, które we współpracy z wydawcami udostępniamy bezpłatnie dla wszystkich – i tych kochających książki, którzy „znowu” dołączą do akcji i bez wahania sięgną po nasze literackie propozycje, jak i tych, którzy będą z nami po raz pierwszy.

W tym roku do grona partnerów dołączyła rekordowa liczba 29 miast, których mieszkańcy i instytucje kulturalne będą aktywnie wspierać czytelnictwo. Jak w poprzednich latach Czytaj PL towarzyszy akcja „Upoluj swoją książkę”, której pomysłodawcą jest Instytut Książki, a ambasadorami – uczniowie szkół średnich z całej Polski.

Czytaj PL to najlepsza literatura piękna, kryminały, reportaż, książka historyczna, powieść młodzieżowa i poradnik. To tytuły cenionych autorów, wśród których nie zabrakło laureatów najbardziej prestiżowych laurów. Jak zawsze, 12 tytułów dostępnych jest za darmo w formie e-booków, a dodatkowo 10 z nich – w wersji audiobooków.

czytajpl-1080x1080

 

Lista dostępnych książek:

 1. Jakub Ćwiek „Topiel” (Wydawnictwo Marginesy),
 2. Wojtek Drewniak „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” (Wydawnictwo Znak),
 3. Paulina Hendel „Strażnik” (We Need YA),
 4. Mikołaj Łoziński „Stramer” (Wydawnictwo Literackie),
 5. Karolina Macios „Czarne morze” (Wielka Litera),
 6. Andri Snær Magnason „O czasie i wodzie” (Karakter),
 7. Jakub Małecki „Horyzont” (Wydawnictwo SQN),
 8. Robert Małecki „Zadra” (Czwarta Strona),
 9. Remigiusz Mróz „Głosy z zaświatów” (Wydawnictwo Filia),
 10. Dominika Słowik „Zimowla” (Wydawnictwo Znak),
 11. Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz” (Wydawnictwo Otwarte),
 12. Mariusz Szczygieł „Nie ma” (wydawnictwo Dowody na Istnienie).

Jak dołączyć do akcji?

 • Pobierz aplikację Woblink ze Sklepu Google lub App Store,
 • Zaloguj się na swoje konto lub zarejestruj nowe,
 • Kliknij w urodzinowy banner i korzystaj z 12 darmowych ebooków, w tym z 10 audiobooków całkowicie za darmo do 30 listopada 2020 roku.

Staramy się, by każda kolejna edycja akcji była coraz bardziej atrakcyjna. Wybieramy najlepsze bestsellery, zmieniamy formuły konkursów, oprawę graficzną, hasła przewodnie akcji, ale również technologię. W tym roku akcja Czytaj PL po raz pierwszy zagości na czytnikach książek elektronicznych. W listopadzie 12 bestsellerów będzie można czytać na czytnikach inkBOOK Calypso. W przyszłych latach będziemy mogli pochwalić się kolejnymi modelami – informuje Paweł Polański, dyrektor platformy Woblink.

Źródło: UM Rzeszowa, Czytaj PL / inf. prasowa

11-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

czytaj-pl-ponownie-w-rzeszowie-12-bestsellerow-za-darmo-8472-00r2kc