REKLAMA

Czym jest i na czym polega kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to specyficzny rodzaj zobowiązania, który ma wiele zalet i w określonych przypadkach warto z niego korzystać. Na czym polega i do kogo jest skierowany? Na jakich warunkach się go udziela? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat kredytu konsolidacyjnego.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Większość dorosłych Polaków spłaca jakieś zobowiązania finansowe. Podczas gdy jedni ograniczają się do rat hipotecznych, inni decydują się na dodatkowe produkty, np. zaciągając kilka kredytów gotówkowych i do tego samochodowy, a jednocześnie mają bankową hipotekę. W takiej sytuacji spłaca się kilka zobowiązań w tym samym okresie, często w różnych bankach, co nie jest najkorzystniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia zarówno praktycznego, jak i finansowego.

Kredyt konsolidacyjny wychodzi naprzeciw potrzebom osób spłacających jednocześnie kilka zobowiązań w różnych bankach. Założeniem tego produktu jest przeniesienie wszystkich spłacanych kredytów do jednej placówki, co gwarantuje wiele wymiernych korzyści. Oto najważniejsze zalety wynikające z konsolidacji zobowiązań:

  • możliwość obniżenia wysokości pojedynczej raty w efekcie wydłużenia terminu spłaty,
  • oszczędność czasu, która wynika z faktu opłacania jednej, zsumowanej raty za wszystkie zobowiązania zamiast wielu pojedynczych w różnych dniach miesiąca,
  • możliwość obniżenia kosztów w przypadku wyboru oferty o atrakcyjniejszym oprocentowaniu niż to, które obowiązuje przy poszczególnych, spłacanych pojedynczy kredytach.

Zalety konsolidacji kredytów

Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu porządkujesz swoje finanse i eliminujesz z nich element chaosu, który często wynika ze spłacania wielu zobowiązań w różnych bankach. W takiej sytuacji konieczne jest pamiętanie o odmiennych terminach spłaty rat w poszczególnych placówkach, co wiąże się z koniecznością wykonania kilku przelewów w różnych dniach miesiąca. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu spłacasz tylko jedną ratę w miesiącu.

Wybierając atrakcyjnie oprocentowany kredyt konsolidacyjny, można odnieść korzyści również w wymiarze finansowym. Scalając zobowiązania w jedno, często okazuje się, że ta pojedyncza rata w ramach kredytu konsolidacyjnego w jednym banku jest niższa niż suma wszystkich rat spłacanych osobno w różnych bankach. Wygoda i oszczędność pieniędzy to zatem główne czynniki, które zachęcają do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Jak go uzyskać? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Jak skonsolidować kredyty

Pierwszym krokiem jest wybór najlepszej oferty, który powinien być uzależniony od jej warunków, przede wszystkim finansowych – im niższe RRSO, tym lepiej. Następnie należy złożyć wniosek o przyznanie kredytu w ramach wybranej oferty, co można zrobić zarówno elektronicznie, jak i osobiście. Kolejnym etapem jest weryfikacja wniosku, w trakcie której pracownicy banku sprawdzają m.in. Twoją zdolność kredytową, analizując przede wszystkim osiągane zarobki. Dowiedz się więcej w artykule, jakie dochody akceptują pożyczkodawcy.

Jeżeli Twój wniosek zostanie zaakceptowany, do finalizacji będzie potrzebne jeszcze podpisanie umowy. W tym celu z reguły niezbędna jest osobista wizyta w danym banku, którego pracownicy muszą sprawdzić dokumentację związaną z poprzednimi zobowiązaniami. O ile wszystkie procedury zostaną przeprowadzone prawidłowo, można oczekiwać zawarcia umowy i konsolidacji swoich kredytów w jednym banku. Jednocześnie pamiętaj, że skonsolidować można jedynie kredyty, a nie pożyczki. Stosowne informacje na temat pożyczek udostępnia porównywarka chwilówek sowafinansowa.pl.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

22-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook