REKLAMA

Czym dla rzeszowian jest dom? Zobacz film “Sonda uliczna” Fundacji Rzeszowskiej! (WIDEO)

|

Czym dla rzeszowian jest dom? Zobacz film “Sonda uliczna” Fundacji Rzeszowskiej! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Fundacja Rzeszowska zrealizowała 5-minutowy film o tytule “Sonda uliczna”, w którym zapytano rzeszowian m.in. o to, czym jest dla nich dom i mała ojczyzna. Materiał powstał w ramach Europejskiego Stadionu Kultury. Zobacz, jak odpowiadali mieszkańcy Rzeszowa.

Przechwytywanie_91

Foto: YouTube / kanał: Fundacja Rzeszowska

Festiwal Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2019 jest dla Fundacji Rzeszowskiej okazją do próby poddania refleksji mieszkańcom Rzeszowa na temat ich miejsca życia, (nie)przywiązania do domu, do małej ojczyzny w czasach szybkich zmian i migracji. Z tego powodu przygotowała szereg działań artystyczno-kulturalnych w programie festiwalowej inicjatywy pn. “Sięgając do korzeni 2019”.

Zamierzeniem Fundacji jest wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej mieszkańców Rzeszowa i okolic poprzez pobudzenie ich wyobraźni i zmysłu słuchu, jak również podjęcie partnerstw służących zwiększaniu świadomości dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Film “Sonda uliczna” aut. Katarzyny Mazurkiewicz (Stowarzyszenie Form Różnych) powstał w ramach inicjatywy pn. „Sięgając do korzeni 2019” realizowanej przez Fundację Rzeszowską i finansowanej przez Narodowe Centrum Kultury i Urząd Miasta Rzeszowa w ramach festiwalu „Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2019” oraz finansowanej przez Goethe-Institut w Krakowie w ramach międzynarodowego projektu „HEIMAT / Nieoczywista Ojczyzna”.

Tekst: opis pod filmem “Sonda uliczna” w serwisie YouTube

 

18-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

czym-dla-rzeszowian-jest-dom-zobacz-film-sonda-uliczna-fundacji-rzeszowskiej-wideo-540-00r2kc