REKLAMA

Czy schody przy fontannie multimedialnej zostały odpowiednio zaprojektowane? (FOTO)

Powoli dobiega końca budowa schodów przy fontannie multimedialnej w Rzeszowie. Powstają one w miejscu, gdzie istniała tak zwana “dzika ścieżka”. W ramach budowy stworzono podjazdy dla wózków dziecięcych. Brakuje za to podjazdów dla inwalidów. Dlaczego?

45814585_306293540222814_3058471495954071552_n

Foto: Kacper Ciuba

Wstępne plany zakładały budowę na nowych schodach podjazdu dla wózków inwalidzkich. Okazało się jednak, że miasto nie posiada na to zgody, ponieważ ścieżka ma zbyt duży kąt nachylenia. Schody posiadać więc będą jedynie podjazd dla wózków dziecięcych. 

Niepełnosprawni mogą dotrzeć do fontanny od al. Lubomirskich, od ulicy Szopena, a także od ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Materiałem wykorzystanym do budowy schodów są płyty granitowe. Długość ścieżki wynosi 75 metrów. Koszt prac szacowany jest na 246 tysięcy złotych. Inwestycja miała zostać wykonana już wcześniej. Miasto nie posiadało jednak zgody konserwatora zabytków, która była niezbędna do rozpoczęcia budowy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z miejsca budowy.


07-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.