REKLAMA

Czy prezydent Ferenc stoi za jednym z projektów RBO?

RZESZÓW. Na zwołanej we wtorek 10.06 konferencji prasowej, radni Robert Kultys i Waldemar Szumny przedstawili swoje spostrzeżenia co do zgłaszanych projektów w ramach RBO. Chodzi konkretnie o jeden projekt pod nazwą „Budowa fontanny, strumienia i sceny wraz z infrastrukturą w Parku Papieskim”.

Projekt został wyceniony przez wnioskodawców na 5 mln 530 tys. złotych, co w praktyce pochłania całość kwoty przeznaczonej w RBO na inwestycje. Z ogólnej sumy 6 mln złotych na pozostałe, zostaje jedynie 470 tys. zł.

– Nasze podejrzenia wzbudziło, to, że ów projekt został zgłoszony aż 31 razy. Poza tym za każdym razem dokładnie pod tym samym tytułem i na taką samą kwotę – mówi Robert Kultys, przewodniczący komisji gospodarki przestrzennej w Radzie MiastaWśród zgłaszających pomysł parku jest wielu urzędników miejskich, szefów rad osiedli oraz działaczy, których nazwiska kojarzą się z zapleczem organizacyjnym prezydenta Ferenca – podkreśla Robert Kultys.

Zdaniem radnego, sam pomysł na projekt Parku Papieskiego nie jest zły. – Wątpliwości nasze budzi jedynie to, że biorąc pod uwagę, kto zgłasza, trudno nazwać go „obywatelskim”. Radny obawia się, że gdyby ów projekt przeszedł, to będzie bardzo zły sygnał, że siłę przebicia ma, nie „zwykły” obywatel, nawet, jeśli jego pomysły są kreatywne, ale ten, kto rządzi.

– Ten pomysł powinien zostać zrealizowany z budżetu ogólnego. Wówczas nie budziłby tylu podejrzeń – podkreśla Robert KultysNie sądzę żeby było właściwym stawiać ten urzędniczy pomysł w szranki z pomysłami mieszkańców, bo to dla nich przecież został stworzony budżet obywatelski – przypomina Robert Kultys.

Z kolei Waldemar Szumny, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa zapowiedział, że w najbliższy poniedziałek (16.06.) zgłosi na komisji Ekonomiczno – Budżetowej, żeby projekt budowy Parku Papieskiego zrealizowano z budżetu ogólnego.

IMG_2467

 

10-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

czy-prezydent-ferenc-stoi-za-jednym-z-projektow-rbo