REKLAMA

Czy polski przemysł zbrojeniowy ma szanse na rozwój?

Szanse dla polskiej zbrojeniówki – taki był główny temat dyskusji panelowej, która odbyła się w Stalowej Woli. Wcześniej, odbyło się tam wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Obrony.

ad

foto: www.podkarpackie.pl

We wspomnianej dyskusji wzięli udział gen. bryg. Adam Duda – szef Inspektoratu Uzbrojenia MON, poseł Michał Jach – przewodniczący sejmowej Komisji Obrony, Maciej Lew-Mirskiego – wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Antoni Rusinek – prezes Huty Stalowa Wola i Andrzeja Kiński – redaktor naczelny magazynu „Wojsko i Technika”. W spotkaniu uczestniczył także marszałek Władysław Ortyl. Nie zabrakło parlamentarzystów z senator Janiną Sagatowską i posłami Rafałem Weberem oraz Wojciechem Buczakiem, a także prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego.

– Ta debata ma wskazać kierunki rozwoju i przede wszystkim powiedzieć, że Polska potrafi, że nie musimy mieć żadnych kompleksów w tym, aby dostarczać do naszego wojska i również poza nasze granice najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. Myślę, że również Stalowa Wola jest do tego najlepszym miejscem, aby taką ogólnonarodową debatę rozpocząć – powiedział na otwarcie debaty prezydent Nadbereżny.

Podczas debaty wskazano najważniejsze problemy polskiej armii, szczególnie w kontekście jej zaopatrzenia w najlepszy sprzęt. Wskazano też podstawowe kierunki zmian w polskim systemie obrony. Poseł Rafał Weber w podsumowaniu przywołał z kolei problem przetargu na śmigłowce dla polskiej armii

– Cieszę się, że doszło do takiej debaty. Jest to istotne, że rozmawiamy o tych problemach tu na Podkarpaciu gdzie ten przemysł obronny jest skupiony. Padło wiele interesujących deklaracji i spostrzeżeń, które będą miały pozytywne znaczenie w przyszłości – podsumował debatę marszałek Władysław Ortyl.

za: www.podkarpackie.pl

29-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

czy-polski-przemysl-zbrojeniowy-ma-szanse-na-rozwoj-az003