REKLAMA

Czy na pewo dobrze słyszysz? Słuchobus zawitał do Rzeszowa (ZDJĘCIA)

RZESZÓW.  Dziś od godz. 9.00 na rzeszowskim Rynku  można za darmo przebadać swój słuch a także skorzystać z porad specjalistów. Wszystko to w ramach akcji Narodowy Test Słuchu.

sluch

Na Rynku stanął dziś słuchobus,  w którym można za darmo przebadać swój słuch. Sprawdzenie słuchu zajmie kilka minut. Nie trzeba mieć przy sobie  żadnych dokumentów. Z powodzeniem można przebadać się w naszym słuchobusie, np. idąc do pracy. Sprawdzenie słuchu jest ważne, bo jest to zmysł, który ulega osłabieniu powoli. Przez wiele lat możemy nie odczuwać, że go tracimy. Zwykle zauważamy to dopiero, gdy trzeba bardzo podgłośnić telewizor lub kiedy sprawia nam trudność rozmowa z  innymi ludźmi, bo wydaje się nam, że mówią bardzo cicho. Wtedy może być już za późno dla naszego słuchu – mówi Marcin Tobis, koordynator akcji.

To już czwarta edycja ogólnopolskiej akcji.  Słuchobus odwiedzi w tym roku ok. 70 miast. Mamy nadzieję przebadać ok. 10 tyś osób. Dziś w Rzeszowie  są dobre warunki, bo co chwilę ktoś podchodzi, pyta, zgłasza się na badania, ale nie ma tłoku. – dodaje Marcin Tobis.

Słuchobus to mobilne laboratorium, w którym za darmo wykonywane sąprofesjonalne testy słuchu. Najpierw każdy pacjent przechodzi krótki, przesiewowy test eccola, pozwalający wykryć wadę słuchu. Jeśli jest to konieczne, na miejscu przeprowany jest rozbudowany test audiometryczny, który pokazuje dokładnie, w jakim stanie jest słuch pacjenta. Każdy uzyska dokładną informację o stanie swojego słuchu a także będzie miał do dyspozycji pomoc specjalistów.

Słuchobus będzie do dyspozycji mieszkańców Rzeszowa do godz. 15.00. Akcja zakończy się 28 września w Szczecinie.

Tymczasem zapraszamy do naszej galerii zdjęć. 

 

23-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

czy-na-pewo-dobrze-slyszysz-sluchobus-zawital-do-rzeszowa-zdjecia