REKLAMA

Czy mieszkańcy Podkarpacia będą poddawani eksperymentom medycznym?

|

Czy mieszkańcy Podkarpacia będą poddawani eksperymentom medycznym?

PODKARPACIE. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w rzeszowskim biurze poselskim Grzegorz Braun z Konfederacji zajął stanowisko dotyczące planów przeprowadzenia na Podkarpaciu masowych testów na obecność koronawirusa. – Z punktu widzenia wielu ekspertów, testy PCR są nieprecyzyjne i dają mylące wyniki. Dlatego też, ewentualne przeprowadzanie testów na masową skalę będzie eksperymentem medycznym na mieszkańcach Podkarpacia – mówił poseł Konfederacji.

Grzegorz Braun, poseł na Sejm RP wybrany głosami mieszkańców Podkarpacia, zwołał konferencję prasową, podczas której odniósł się do planów rządzących związanych z możliwością przeprowadzenia masowych testów na obecność koronawirusa wśród mieszkańców Podkarpacia, Małopolski i Śląska.

Rząd RP pod pretekstem walki z pandemią dopuszcza się działań nasuwających podejrzenie popełniania przestępstwa, bądź też świadczących o czynieniu przygotowań do popełniania przestępstwa – rozpoczął poseł Braun.

W ostatnich tygodniach Podkarpacie zostało nominowane do programu testów, których wartość medyczna i precyzja naukowa budzą rozliczne wątpliwości. Nie wśród nas polityków, komentatorów, ale właśnie w świecie nauki i medycyny. Testy PCR i inne procedury medyczne, silnie rekomendowane przez władze najwyższe RP, z punktu widzenia wielu ekspertów są, jeśli nie kompletnie bezwartościowe, to w tak znacznym stopniu nieprecyzyjne, że opracowywane na ich podstawie statystyki są mylące – kontynuował jeden z liderów Konfederacji.

Poseł na Sejm RP stwierdził ponadto, że jeśli przyjąć, że aktualnie wykonywane testy nie mogą być uznane za procedurę medyczną i naukową, to mieszkańcy trzech wytypowanych do przeprowadzenia masowych testów regionów będą poddani eksperymentowi medycznemu.

Chciałbym to wyraźnie stwierdzić. Poddawanie eksperymentom medycznym jest zakazane konstytucyjnie. Nie kodeksowo, czy zwyczajowo, ale mówi o tym najwyższy akt prawny. Konstytucja surowo zakazuje poddawania obywateli eksperymentom medycznym – zaznaczył Grzegorz Braun.

Więcej w materiale video.

1_61screen z filmu

źródło: Red., Grzegorz Braun / Youtube.com  

30-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

czy-mieszkancy-podkarpacia-beda-poddawani-eksperymentom-medycznym-3358