REKLAMA

Czy maskę do włosów można pozostawić na całą noc?

Maska do włosów to produkt, którego rola w pielęgnacji jeszcze do niedawna była dość bagatelizowana, natomiast obecnie coraz więcej osób przekonuje się o tym, jak wiele w wyglądzie fryzury może zmienić poprawnie dobrany kosmetyk tego typu. Wciąż jednak można spotkać się z podstawowymi błędami dotyczącymi aplikacji maski, co może bardzo łatwo prowadzić do naszego niezadowolenia z efektów. Jak nakładać maskę do włosów? Czy możemy pozostawić ją nawet na całą noc?

Dlaczego warto używać maski do włosów?

Maska do włosów coraz rzadziej bywa utożsamiana z odżywką, niemniej zdecydowanie warto podkreślić różnice między tymi dwoma produktami. Odżywkę stosujemy po każdym myciu, pozostawiając ją na włosach przez najwyżej 5-10 minut. Jest to podstawowy kosmetyk służący do wzmocnienia naszych pasm i zabezpieczenia ich przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli poprzestalibyśmy jedynie na umyciu głowy szamponem, szybko by się okazało, że nasza fryzura stała się szorstka w dotyku, przesuszona, a do tego podatna na kruszenie i wypadanie.

Maska do włosów natomiast powinna być stosowana nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu ze względu na treściwszą formułę, która posiada zdecydowanie silniejsze stężenie składników aktywnych. Jej głównym zadaniem jest dogłębna regeneracja pasm, która jest potrzebna niezależnie od tego, jaki rodzaj włosów posiadamy. Najbardziej jednak jest polecana do włosów nadwyrężonych farbowaniem i zabiegami stylizującymi, a także osłabionym i pozbawionym niezbędnego nawilżenia. Regularne stosowanie odpowiedniej maski, w połączeniu z poprawnie dobranymi szamponem i odżywką, może dać naprawdę świetne efekty i sprawić, że nasza fryzura będzie się prezentowała zdrowo i pięknie.

Na jak długo pozostawić maskę na włosach?

W przypadku stosowania odżywek sprawa jest dosyć prosta – zazwyczaj nakładamy je na włosy tuż po umyciu i odczekujemy zaledwie kilka minut, aż będziemy mogli je spłukać. Jeżeli chodzi zaś o maski, warto dać im odrobinę więcej czasu, żeby zawarte w nich substancje mogły dobrze się wchłonąć.

Zazwyczaj zaleca się, aby maska do włosów pozostała na pasmach przez nawet 30 minut. Dodatkowo warto jest wówczas zawinąć włosy w ręcznik, turban lub bawełnianą koszulkę, a następnie zabezpieczyć całość czepkiem. Wówczas wytworzy się ciepło, które ułatwi wnikanie składników aktywnych we wnętrze włosa. Dobrze jest też pamiętać o tym, że ani odżywki, ani maski nie aplikujemy na ociekające wodą włosy – zamiast tego należy je delikatnie odcisnąć z nadmiaru wilgoci.

Czy istnieje możliwość, żeby maska do włosów pozostała na naszych kosmykach znacznie dłużej niż pół godziny? Nie bez powodu mówi się o zabiegu pielęgnującym, który polega na pozostawieniu odżywczego kosmetyku na włosach przez całą noc. Rzeczywiście można się pokusić na taki krok, jednak warto wiedzieć, że nie każda maska nadaje się do tego zadania. Należy wybrać produkt, którego zalecane stosowanie dotyczy właśnie pozostawienia maski na czas snu. Oprócz tego należy podkreślić, że jest to raczej rozwiązanie dla włosów szczególnie zniszczonych. W przeciwnym wypadku może dojść do ich obciążenia i np. przeproteinowania.

image001_6

materiały nadesłane
artykuł sponsorowany

03-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook