REKLAMA

Czy jesteśmy zbyt ponurzy? Wkrótce ruszą studenckie badania

RZESZÓW. Klub Rozwoju Osobistego, działający przy WSPiA rozpoczyna kolejne badania opinii społecznej wśród mieszkańców Rzeszowa. Tym razem studenci chcą się dowiedzieć, jak Polacy widzą siebie i innych, czy uważają siebie za ponurych, czy szczęśliwych. Badanie przeprowadzone zostaną na ulicach Rzeszowa w najbliższych tygodniach. Będą to kolejne badania przeprowadzone przez studentów WSPiA. Poprzednie dotyczyły oceny hymnu polskiej reprezentacji na EURO 2012.

WSPiA - RzeszówBadania przygotowane przez studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji prowadzone są pod hasłem “Polacy ponuracy”. Jak tłumaczy mgr Lech Żukowski, opiekun Klubu Rozwoju Osobistego tytuł został wybrany nie bez powodu.

Rozmawiając z mieszkańcami Rzeszowa, chcemy dowiedzieć się, jak Polacy widzą siebie i innych ludzi. Czy uważają samych siebie za ponurych, czy szczęśliwych? Chcemy także ustalić, jaka jest różnica między tym, jak sami oceniamy siebie i jak oceniają nas inni. Dodatkowo podczas akcji studenci będą zachęcali badanych do spontanicznego zdjęcia uwieczniającego ich uśmiech bądź “śmieszną minę”. Z tych zdjęć stworzymy później specjalny plakat pokazujący, że nie jesteśmy narodem ponuraków – tłumaczy mgr Lech Żukowski, opiekun Klubu Rozwoju Osobistego. Dodaje, że studenci już rozpoczęli zbieranie danych, a chcą przebadać co najmniej 200 osób.

Po zebraniu informacji członkowie Klubu Rozwoju Osobistego poddadzą je analizie.

Koła Naukowe WSPiA

Klub Rozwoju Osobistego to jedno z kilkunastu Kół naukowych działających w WSPiA. Działalność w Kołach daje studentom możliwości ponadprogramowego rozwijania swoich zainteresowań i wiedzy w ciekawy sposób.

Wśród Kół działających w WSPiA są m.in. KN Cywilistów „IUSTUS”, KN Prawa Konstytucyjnego, Europejskie Koło Naukowe, KN Grupa – Studenci dla Praw Człowieka.

materiały prasowe WSPiA

12-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

czy-jestesmy-zbyt-ponurzy-wkrotce-rusza-studenckie-badania