REKLAMA

CZUDEC. Donosy o łamaniu obostrzeń w kościele. Zgłaszający wezwany do kurii

CZUDEC / PODKARPACIE. W ostatnim czasie policja aż ośmiokrotnie interweniowała w czudeckim kościele. W zgłoszeniach zawiadamiano o przekroczeniu dozwolonego limitu liczby wiernych podczas mszy. Jak podaje Gazeta Wyborcza, Kuria Diecezjalna w Rzeszowie wezwała wiernego, który jest podejrzewany przez proboszcza o składanie donosów.

Przechwytywanie_138
Foto: Google Street View / screenshot

Obecnie w parafii Świętej Trójcy w Czudcu jednocześnie mogą znajdować się 42 osoby. Policja otrzymała zgłoszenia o tym, że w kościele łamane są obostrzenia sanitarne.

 

Mężczyźnie grożono w samym kościele?

Jak napisał Onet.pl, w trzech przypadkach trwają czynności wyjaśniające o wykroczenie. Czterokrotnie zastosowano pouczenie wobec proboszcza parafii, a w jednym przypadku zgłoszenia nie potwierdzono.

Parafia odnosiła się do donosów podczas ogłoszeń duszpasterskich, podczas których proszono o “nawrócenie i uzdrowienie” wiernego.

Na terenie Czudca pojawiły się plakaty z podobizną mężczyzny, który zgłaszał złamanie reżimu sanitarnego. Mężczyzna miał także usłyszeć groźby w swoim kierunku na terenie kościoła. Ostatecznie parafianin złożył na policję zawiadomienie o groźbach karalnych.

 

Było wezwanie do kurii

W rozmowie z Gazetą Wyborczą mężczyzna powiedział, że został wezwany przez kanclerza kurii, ponieważ proboszcz z Czudca sądzi, że zgłoszenia działały na szkodę duchową wiernych.

Nie zgadzam się z zarzutem, że zachowuję się nagannie wobec księży z parafii w Czudcu. A stwierdzenie, że działam na szkodę parafian, jest niedorzeczne i mnie obraża – wyjaśnia i dodaje, że nie zgodził się na spotkanie w kurii.

Wyborcza zapytała rzecznika kurii, księdza Tomasz Nowaka o powód wezwania wiernego. – Ksiądz kanclerz chce porozmawiać z tą osobą, chce poznać także stanowisko proboszcza. Nie wiem, kiedy dojdzie do takiego spotkania – odpowiedział ks. Nowak.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Onet.pl

08-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)