REKLAMA

Cztery tysiące pasjonatów fotografii ulicznej. Zobacz niezwykłą wystawę!

1 lipca 2016 r. o godz. 18:00 w Galerii Nierzeczywistej RSF (Rzeszów, ul. Matejki 10) odbędzie się wernisaż Wielkiej Wystawy Fotograficznej „Street Dogs of Poland”. Będzie można podziwiać zdjęcia obrazujące życie miasta, które zasłynęły nie tylko w naszym kraju…

Wystawa stanowi podsumowanie 2-go roku istnienia Grupy Fotograficznej „Street Dogs of Poland”, która została założona w styczniu 2014 roku na portalu społecznościowym Facebook. Obecnie skupia ona ponad 4 tys. polskich pasjonatów fotografii ulicznej mieszkających w Polsce, a także w wielu innych zakątkach świata. Także, na tym portalu znajduje się Galeria SdoP- miejsce gdzie regularnie publikowane są najlepsze i najciekawsze prace członków Grupy.

Nadrzędnym celem Grupy jest promowanie polskich autorów oraz polskiej fotografii ulicznej. Aktualnie jest to największa polska Grupa Fotograficzna skupiająca pasjonatów tego rodzaju fotografii na portalach społecznościowych. W roku 2015 SDoP zrealizowała pierwszą swoją wystawę fotograficzną „30 wymiarów fotografii ulicznej – rok 2014”, która odbyła się w kilku miastach Polski i spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony autorów jak i oglądających.

Stąd pomysł, by w roku bieżącym kontynuować inicjatywę, przegląd najlepszych prac w formie wystawy, tym razem w szerszej formie.

street

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 57 fotografii, w tym wyselekcjonowanych spośród około 360 fotografii wyróżnionych w roku 2015 tytułem „zdjęcia dnia” Galerii Street Dogs of Poland (i ponad 2 tys. wyróżnionych samą publikacją w Galerii), a także prac honorowych członków Grupy (Chris Niedenthal, Jacek Bonecki, Damian Chrobak). Wiele z prezentowanych prac zostało docenionych w międzynarodowych konkursach fotograficznych. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja do oglądnięcia tak wielu świetnych fotografii wybitnych fotografów w jednej galerii.

Wystawa będzie prezentowana w Rzeszowie od 1 do 21 lipca.

za: www.rzeszow.pl

28-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

cztery-tysiace-pasjonatow-fotografii-ulicznej-zobacz-niezwykla-wystawe-az003