REKLAMA

Cztery rzeszowskie skrzyżowania zostaną wyremontowane

W 2019 roku cztery rzeszowskie skrzyżowania zostaną wyremontowane. Będzie to możliwe dzięki środkom unijnym z programu Polska Wschodnia.

wgaWsYxv4X

Foto: Kacper Ciuba / Archiwum Rzeszów24.pl

Przyszłoroczne roboty drogowe dotyczą czterech miejsc. Przebudowane zostanie skrzyżowanie al. Powstańców Warszawy z al. Sikorskiego. Powstanie prawoskręt w stronę al. Powstańców Warszawy oraz zatoka autobusowa. Dodatkowo przebudowywany będzie chodnik i przylegająca do niego ścieżka rowerowa. Na skrzyżowaniu pojawią się także nowe latarnie, sygnalizacja i odwodnienie.

Na skrzyżowaniu al. Wyzwolenia z al. Okulickiego wybudowane będą nowe pasy do skrętów. Wyremontowane zostaną chodniki oraz ścieżki rowerowe. Remont dotyczy także nowych przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów. Przesunięciu ulegną wiaty przystankowe.

Na al. Piłsudskiego i al. Cieplińskiego, na wschodnim wlocie al. Piłsudskiego, dobudowany zostanie prawoskręt oraz zatoczka autobusowa. W obrębie zatoczki pojawią się też nowe krawężniki. Przebudowie ulegną również ścieżki rowerowe i chodnik.

Skrzyżowanie na al. Niepodległości z al. Armii Krajowej, na zachodnim wlocie al. Niepodległości zyska nowy prawoskręt. Remontowi poddane zostaną też chodniki i ścieżki rowerowe.

Przetarg został już ogłoszony. Oferty mogą być składane do 22 listopada tego roku. Wtedy też poznamy dokładny koszt remontów.

19-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)