REKLAMA

RZESZÓW. Czterech wikarych z parafii bł. Karoliny bez koronawirusa!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Czterech wikarych z parafii błogosławionej Karoliny w Rzeszowie nie zostało zarażonych koronawirusem. Ich testy dały wynik negatywny. Tę informację przekazano we wtorek poprzez stronę internetową parafii. Kościół zamknięto do odwołania.

Rzeszow_Karolina1-810x540
Foto: Diecezja rzeszowska

Na stronie internetowej parafi pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny opublikowano komunikat informujący o tym, że czterech z pięciu tamtejszych księży otrzymali negatywne testy na obecność koronawirusa. Piąty ksiądz z parafii – zarażony koronawirusem, przebywa w szpitalu w Łańcucie. Jego stan zdrowia jest dobry.

Poniżej najnowszy komunikat parafii (z 9 czerwca br., zapis oryginalny):

Pragniemy podać do wiadomości, że przeprowadzone w czasie kwarantanny badania 4 osób duchownych (wikarych) naszej parafii w kierunku koronawirusa dały wynik negatywny.

Piąty ksiądz z parafii, z pozytywnym wynikiem przebywa w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Jego stan zdrowia jest bardzo dobry.

Wszystkim parafianom dziękujemy za każdy gest troski i modlitwy o nasz stan zdrowia. Mamy świadomość, że sam fakt pojawienia się zakażenia u jednego z naszych kapłanów sprawił, że wielu żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich.

Przepraszamy wszystkich, którzy w niezamierzony sposób zostali wystawieni na możliwość zakażenia. Wszystkich naszych Parafian i gości uczestniczących we Mszach świętych w tym ostatnim czasie zagrożenia zarażeniem polecać będziemy Bogu podczas Mszy w czwartek w Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. sprawować będzie jeden z kapłanów w swoim mieszkaniu o godz. 12.00.

Źródło: red., Parafia Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie

09-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

czterech-wikarych-z-parafii-bl-karoliny-nie-ma-koronawirusa-6002-00r2kc