REKLAMA

Cyberataki na strony ukraińskich banków oraz witrynę sił zbrojnych

ŚWIAT. Ukraińskie władze poinformowały o cyberatakach przeprowadzonych na strony internetowe dwóch największych banków państwowych oraz na witrynę ministerstwa obrony i sił zbrojnych. Wiadomość o ataku DDoS podało Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacyjnego Ukrainy.

Niepokojące informacje podała Agencja Interfax-Ukraina.

Dzisiejszego wieczoru nie funkcjonuje strona internetowa ukraińskiego resortu obrony i sił zbrojnych. Są również problemy z dostępnością do aplikacji mobilnych oraz witryn internetowych dwóch największych banków państwowych, a więc PrivatBanku i Oszczadbanku.

Polsat News relacjonuje za ukraińskim ministerstwem obrony, że “doszło prawdopodobnie do ataku DDoS”. – Tym mianem określa się atak na system komputerowy lub usługę sieciową w celu uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów – czytamy w artykule PN.

Dzisiejsze cyberataki zdecydowanie wzmagają napięcie, choć nie są pierwszymi przeprowadzonymi przeciwko ważnym ukraińskim instytucjom w ostatnich miesiącach. Wielu ekspertów zaznaczało, że to właśnie cyberataki mogą bezpośrednio poprzedzić militarną inwazję Rosjan na Ukrainę.

Między innymi miesiąc temu, media podawały informację o zmasowanym cyberataku na ukraińskie strony rządowe. Miało dojść do około 70 internetowych włamań hakerów, w tym na stronę ministerstwa spraw zagranicznych.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdziła, że w atakach dostrzega zaangażowanie grup powiązanych z rosyjskimi służbami wywiadowczymi – czytamy w Onecie.

zdjęcie poglądowe, foto: Twitter – Defence of Ukraine

źródło: Red., Polsat News, Twitter – Defence of Ukraine, Onet.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Gdzie zlokalizowane zostaną obiekty dla uchodźców z Ukrainy? Urzędnicy nabierają wody w usta (ANKIETA)

Atak na Polskę w chwili obecnej oznacza atak na Stany Zjednoczone, bo żołnierze amerykańscy znajdują się tutaj w Polsce, ich liczba rośnie, liczba sprzętu wojskowego amerykańskiego w Polsce również rośnie. To jasno i wyraźnie pokazuje, że NATO bardzo poważnie traktuje tę sprawę – mówił na antenie TVP Info poseł Ziemi Sanockiej Piotr Uruski.
 


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

15-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)