REKLAMA

CWKS RESOVIA: Przed rundą wstępną Pucharu Polski z Puszczą

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już w najbliższą sobotę Resovia rozegra pojedynek w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski. Rywalem biało-czerwonych będzie II-ligowa Puszcza Niepołomice.

Zespół Puszczy Niepołomice to aktualnie drużyna, która w ubiegłym sezonie zajęła 15. miejsce w II lidze, do końca walcząc o ligowy byt. Podopieczni Łukasza Gorszkowa w rundzie wstępnej znaleźli się dzięki występom w drugiej lidze i zostali wylosowani jako przeciwnik dla zwycięzcy Wojewódzkiego Pucharu Polski na Podkarpaciu tj. Resovii.

Ostatni raz w meczu o stawkę obie drużyny spotkały się w sezonie 2012/2013. W Rzeszowie przy Wyspiańskiego padł wówczas bezbramkowy remis, a w Niepołomicach wygrała Puszccza 1-0 po bramce Łukasza Nowaka. Na zakończenie rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi Puszcza zajęła wówczas II miejsce i awansowała do pierwszej ligi, a Resovia mimo uplasowania się na 4 miejscu w ligowej tabeli, nie otrzymała licencji i została zdegradowana do III ligi. Zwycięzca sobotniego meczu zmierzy się w I rundzie Pucharu Polski z Borutą Zgierz, która po wycofaniu się Widzewa Łódź otrzymała automatyczną promocję do kolejnej rundy.

puchar_polski1

– Do sobotniego spotkania podchodzimy w pełni zmotywowani. Jak zawsze, w każdym meczu gramy o zwycięstwo. Rywal jest co prawda z wyższej półki, ale gdyby nie problemy Floty i Widzewa znalazłby się w trzeciej lidze. Skupiamy się jednak na sobie, mamy atut w postaci własnego boiska, który musimy bezwzględnie wykorzystać. Będzie to nasz pierwszy mecz w nowym sezonie i od razu bardzo ważny, bo jakiekolwiek potknięcie eliminuje nas z walki o marzenia. Do ligi zostało coraz mniej czasu, ale nie po to walczyliśmy w Chmielniku, Leżajsku, Pilźnie itd. żeby teraz choćby na chwilę odpuścić. Będziemy robić wszystko, aby przejść Puszczę i wspinać się w tej drabince jak najwyżej – mówi Przemysław Pyrdek jeden z podstawowych młodzieżowców naszej drużyny.

W związku z tym, iż zespół Resovii występuje szczebel niżej od drużyny Puszczy spotkanie zostanie rozegrane w Twierdzy Wyspiańskiego! Tak trzeba mówić o Stadionie Pasiaków,  bowiem biało-czerwoni niezmiennie pozostają na nim niepokonani od 4 maja 2014 roku, kiedy to ulegli Omedze Stary Zamość w stosunku 1-2!

Mecz zostanie rozegrany w Rzeszowie na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego 22, w sobotę 18 lipca o godz. 17:00. Na to spotkanie obowiązują bilety w cenie 5 zł ulgowy oraz  10 zł normalny. Wjazd samochodem oraz darmowe wejście na stadion dla członków Klubu 100 będących na liście i sponsorów naszej drużyny odbywał się będzie bramą wjazdową od ul. Wyspiańskiego. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie i wspieranie Pasiaków gorącym dopingiem!

źródło: cwks-resovia.pl

17-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)