REKLAMA

CWKS RESOVIA: Oddaj krew! Akcja: „110-litrów na 110-lecie Resovii!”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już dziś (16 bm.) rusza pierwsza wspólna akcja Klubu i Kibiców Pasiaków związana z obchodami 110-lecia Resovii! Do końca roku wspólnie będziemy oddawać krew zbierając docelowo 110-litrów!

We współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Kibice i CWKS Resovia organizują wspólną akcję pod tytułem „110-litrów krwi na 110-lecie Resovii”, która ma na celu wspieranie i propagowanie Honorowego Krwiodawstwa poprzez oddanie krwi przez sympatyków Naszego Klubu. Jak słusznie zauważa wiele osób na świecie oddana przez nas krew jest jednym z najcenniejszych darów ofiarowanych drugiemu człowiekowi, bowiem krwi nie da się od tak wyprodukować. W jaki sposób i gdzie możesz oddać krew? Krótką instrukcję znajdziesz poniżej! Dodatkowo na naszej oficjalnej stronie w przeciągu kilkunastu dni pojawi się grafika informująca o aktualnym stanie oddanych litrów.

Pamiętaj by podczas rejestracji koniecznie podać, iż chcesz uczestniczyć w akcji „110-litrów na 110-lecie Resovii” Tylko wtedy ilość pobranej od Ciebie krwi zostanie zapisana do naszych statystyk!

oddaj_krew

Wspólna akcja Klubu i Kibiców Resovii. Oddaj krew razem ratujmy życie

Krótka instrukcja dla Honorowego Dawcy Krwi.

1. Gdzie można oddać krew?
Odpowiedź jest prosta w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie mieszczącego się przy ul. Wierzbowej 14 (Godziny rejestracji od 7.00 do 13.30 / Godziny pracy od 7.00 do 14.35) lub w oddziałach terenowych (kliknij).

Osoba zgłaszająca się do oddania krwi powinna posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL.

2. Jakie warunki powinien spełniać kandydat na dawcę krwi?
– w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)
– być wyspanym, wypoczętym
– spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
– w miarę możliwości wyeliminować z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego takie jak: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka i ciasta kremowe.
– ograniczyć palenie papierosów
– Być zdrowy, nie może posiadać objawów przeziębienia  (np. katar, kaszel, opryszczka)
– Nie pić alkoholu, również  w dniu poprzedzającym oddanie krwi

Więcej informacji na ten temat znajdziesz również klikając tutaj.

3. Jak wygląda droga od wejścia do pobrania krwi?

Wszystko to w świetny sposób opisane jest tutaj (kliknij). Nie należy niczego się obawiać, a jeśli lubisz wiedzieć co Cię czeka po kolei w łatwy sposób możesz właśnie to sprawdzić pod powyższym linkiem.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

1. Czy oddawanie krwi jest bezpieczne? Oddawanie krwi jest bezpiecznym procesem ponieważ na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

2. Czy to prawda, że jak zacznę oddawać krew to będę musiał oddawać ją stale? Jest to jeden z mitów dotyczących krwiodawstwa. Jednorazowe oddanie krwi nie oznacza, że potem trzeba będzie to już robić regularnie. Organizm produkuje dokładnie tyle krwi, ile potrzebuje. Objętość krwi wraca do normy już jeden dzień po jej oddaniu.

źródło: cwks-resovia.pl

16-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

cwks-resovia-oddaj-krew-akcja-110-litrow-na-110-lecie-resovii