REKLAMA

Ćwiczenia rzeszowskich żołnierzy z wojskami ANAKONDA-20! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Terytorialsi z Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej biorą udział w ćwiczeniu taktycznym z wojskami ANAKONDA-20 na poligonie w Nowej Dębie i Lipie. W poniedziałek w ramach ćwiczenia pod kryptonimem Karakal-20, żołnierze z rzeszowskiego Batalionu Lekkiej Piechoty ubezpieczali rejon pokonywania przeszkody wodnej na rzece San w miejscowości Radomyśl nad Sanem.

200615ide100

Foto: 3. PBOT / materiały nadesłane

Ćwiczenie taktyczne dla terytorialsów z Podkarpacia rozpoczęło się we wtorek, 9 czerwca i potrwa do końca tego tygodnia. W tym czasie wydzielony pododdział żołnierzy z podkarpackiej brygady współdziała z „pancerniakami” z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Wykonywane zadania taktyczno – ogniowe na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie wspierają żołnierze rzeszowskiego Batalionu Lekkiej Piechoty z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dotychczas kawalerzyści pokonywali rzekę Odrę. Tym razem przeprawiali się przez rzekę San w miejscowości Radomyśl w ramach ćwiczenia pk. Karakal-20. Niezwykle trudnym i wymagającym okazało się pokonanie naturalnej przeszkody wodnej, która po ostatnich opadach wyjątkowo przybrała, a jej nurt był bardzo rwący. Woda uczy pokory, ale przy wsparciu żołnierzy z brzeskiego pułku saperów, szwadronu z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej oraz terytorialsów z Podkarpacia zadanie zostało wykonane.

To już kolejny test wiedzy i umiejętności taktycznych podkarpackich „Terytorialsów”. Po trzech latach szkolenia żołnierze z Podkarpacia sprawdzają się we wspólnym praktycznym ćwiczeniu z jednostkami wojsk operacyjnych. W czasie współdziałania z kawalerią pancerną pododdział Rzeszowa zrealizują zagadnienia w zakresie rozpoznania i ubezpieczenia rejonu działania, organizacji posterunków kontrolnych i obserwacyjnych. Zakres zadań obejmuje wiedzę, którą żołnierze OT przyswoili w etapie szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i trwającego zgrywania pododdziału. 

Wspólne szkolenie to doskonała okazja do sprawdzenia praktycznych umiejętności naszych żołnierzy podczas współdziałania bojowego z wojskami operacyjnymi. Każde szkolenie to wyśmienita sposobność do wspólnych spotkań, wymiany doświadczeń oraz porównania sposobów szkolenia. Ćwiczenia naszych żołnierzy z 10. BKPanc pozwolą na zapoznanie się z przyjętymi rozwiązaniami organizacyjnymi
i szkoleniowymi w obszarze ich ewentualnego zastosowania w naszej pragmatyce szkoleniowej. To dla nas ważny moment móc skorzystać z wiedzy i umiejętności żołnierzy, którzy mają tak bogate doświadczenie. Po zakończeniu wspólnych zmagań będzie czas na analizę pomysłów i ich adaptacji w pododdziałach 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dzięki takim ćwiczeniom nie tylko doskonalimy nasz proces szkolenia, ale stawiamy duże kroki w zakresie współdziałania z wojskami operacyjnymi
– powiedział płk Dariusz Słota, dowódca podkarpackich „Terytorialsów”.

Źródło: 3. PBOT / materiały nadesłane


17-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

cwiczenia-rzeszowskich-zolnierzy-z-wojskami-anakonda-20-zdjecia-5527-00r2kc