REKLAMA

COVID-19. Dla Podkarpacia restrykcje bez zmian do 28 marca! (VIDEO)

|

COVID-19. Dla Podkarpacia restrykcje bez zmian do 28 marca! (VIDEO)

POLSKA. W całym kraju dotychczasowe restrykcje związane z koronawirusem zostają utrzymane do 28 marca, wyjątkiem będą województwa warmińsko-mazurskie i pomorskie.

Przechwytywanie_134
Foto: KPRM / Facebook

– Cały czas mamy do czynienia z kontynuacją wzrostową jeżeli chodzi o dzienną liczbę zachorowań. Niestety ta tendencja ma charakter trwały. Prowadzimy monitoring mutacji, które są odpowiedzialne za rozwój pandemii. Na początku stycznia udział mutacji brytyjskiej wynosił około 10 procent, w lutym wzrósł do 10 procent, a najnowsze badania pokazują, że jest na poziomie 25 procent – oświadczył podczas piątkowej konferencji dotyczącej obostrzeń minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Rząd podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń dla dwóch województw.

Od 13 do 20 marca zaostrzone zostają zasady bezpieczeństwa w województwie pomorskim, natomiast na Warmii i Mazurach obowiązujące do tej pory obostrzenia zostają podtrzymane do 20 marca.

Na Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach przynajmniej przez najbliższy tydzień zamknięte zostaną: baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, hotele, galerie handlowe, kina, kluby fitness i siłownie, a także obiekty sportowe. Nauczanie zdalne w tych województwach będzie prowadzone w formie hybrydowej.

 Evt_dWRXcAYJYzj

Grafika: KPRM / Twitter

Decyzja została podjęta w oparciu o średnią dzienną liczbę zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców, która w skali kraju jest najwyższa właśnie w województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim. Na Warmii i Mazurach średnia ta wynosi 57,4, a na Pomorzu 44,6.

Powyżej średniej krajowej w statystyce średniej dziennej liczby zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców są też województwa: mazowieckie – 39,7, lubuskie – 36,9, kujawsko-pomorskie – 34,9 i podkarpackie – 31,6.

 

Dla m.in. Podkarpacia obostrzenia pozostają bez zmian do 28 marca

EvuAkfKWQAkO2Ka

Grafika: KPRM / Twitter

Jeżeli chodzi o pozostałe regiony, to sytuacja pozostaje bez zmian. Utrzymujemy te zasady bezpieczeństwa, które obowiązują do tej pory. One obowiązują do 28 marca – podkreślił Adam Niedzielski. Wobec regionów decyzję będziemy podejmowali co tydzień – poinformował podczas konferencji minister zdrowia.

 

 • Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu ścisłych zasad sanitarnych (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
 • Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
 • Otwarte baseny. Aquaparki nadal będą nieczynne.
 • Stoki otwarte.
 • Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
 • Siłownie dalej zamknięte.
 • Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.
 • Sauny, salony masażu, łaźnie tureckie, łaźnie parowe, solaria – otwarte zgodnie ze ścisłymi zasadami sanitarnymi.
 • Uzdrowiska – działalność wznowiona od 11 marca.
 • Zakaz zakrywania ust i nosa przyłbicami, szalikami, itp. Rząd rekomenduje używanie maseczek chirurgicznych.

 

Źródło: KPRM / Twitter, Facebook, gov.pl

Oprac. Kacper Ciuba

05-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

covid-19-dla-podkarpacie-obecne-restrykcje-utrzymane-do-28-marca-9899-00r2kc