REKLAMA

COVID-19. Cezary Pazura ambasadorem kampanii #SzczepmySię (WIDEO)

|

COVID-19. Cezary Pazura ambasadorem kampanii #SzczepmySię (WIDEO)

POLSKA. Cezary Pazura został ambasadorem kampanii #SzczepimySię. W poniedziałek rząd opublikował spot zachęcający do szczepień przeciw COVID-19 z udziałem znanego aktora. W telewizji i Internecie walkę z koronawirusem wsparli też aktorzy: Mateusz Banasiuk i Stanisław Banasiuk, którzy wystąpili w drugim ze spotów. 

 ErdO9ZQXYAEODsk

Foto: Adam Guz / KPRM

Trwa kampania informacyjna pod hasłem #SzczepimySię. Jest szeroko komunikowana za pomocą różnych środków masowego przekazu.

Ruszyła kampania outdoorowa w całej Polsce, a w promocję szczepień zaangażowali się ambasadorzy, naukowcy i influencerzy. Przygotowana została broszura, która zostanie rozkolportowana do 15 milionów gospodarstw i ruszyła kampania w sieci – poinformował na poniedziałkowej konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu do spraw szczepień.

Kampania #SzczepimySię, która jest prowadzona w mediach w moim przekonaniu przyczyniła się do tak znacznego wzrostu poparcia dla Narodowego Programu Szczepień. Do tej pory wyemitowano w radiu i tv 10 materiałów, które dotarły do ponad 100 milionów odbiorców. Podjęliśmy wspólną decyzję o zaangażowaniu się samorządowców w kampanię – do samorządów do końca stycznia trafią materiały informacyjne. Ta kampania trafia już do wszystkich Polaków, którzy są zainteresowani i chcielibyśmy, aby się zaszczepili – podkreśla Dworczyk.

Podczas konferencji pokazano nowy spot związany ze szczepieniami przeciw COVID-19, w którym występuje aktor Cezary Pazura.

Przechwytywanie_108

Foto: screenshot, Kancelaria Premiera / YouTube

Kampania #SzczepimySię nie jest kampanią, która ma namawiać. To jest kampania, która ma informować, uświadamiać i rozwiewać wątpliwości – poinformował w programie Pytanie na Śniadanie aktor Cezary Pazura, ambasador akcji.

Jako argument za skorzystaniem ze szczepionki Cezary Pazura przytoczył przykład wirusa polio, który został skutecznie zwalczony w Polsce dzięki szczepionce. – Widziałem skutki takiej choroby jak polio, a już jej nie ma. W momencie, kiedy zaszczepi się większość populacji, koronawirus zniknie – powiedział aktor. Słowa Cezarego Pazury potwierdziła prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz – konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii.

W ślad za spotem wideo, wystartował także spot radiowy. Od 29 grudnia możemy usłyszeć spoty czytane przez profesjonalnych lektorów, które były inspirowane kampanią telewizyjną z udziałem aktorów. Natomiast od 1 stycznia w przestrzeni radiowej szczepionki promuje także aktor Cezary Pazura.

Na ulicach miast całego kraju zawisły billboardy. Akcja #SzczepimySię obecna jest również w mediach społecznościowych. Dołączyli do niej m.in. polscy sportowcy.

To niejedyne tego typu działania. Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

Źródło: gov.pl, KPRM / Twitter

11-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

covid-19-cezary-pazura-ambasadorem-kampanii-szczepmysie-wideo-8859-00r2kc