REKLAMA

Córka błaga o pomoc: Mama gaśnie w oczach!

Publikujemy apel, z którym zwróciła się do Fundacji Czas Nadziei Andżelika Bebkiewicz z Leska, która prosi o pomoc dla ciężko chorej matki. Ratunkiem dla kobiety jest kosztowna operacja za granicą.
 Na naszym terenie jest bardzo ciężko o pomoc. Nie wiem, co byśmy zrobili, gdyby nie udzieliła nam wsparcia Fundacja Czas Nadziei – mówi Andżelika Bebkiewicz.

– Nie możemy zostawić Grażyny Leśniak bez pomocy, gdy już wszyscy odmówili – podkreśla Rafał Jasiński, prezes Fundacji Czas Nadziei. – Specjalnie dla niej zostało utworzone konto w naszej Fundacji, która choć nie może przyjąć chorej jako podopiecznej – udostępniła darmowe subkonto i 100% zgromadzonych na tym koncie środków przekaże na jej leczenie w Barcelonie.

Apel Andżeliki Bebkiewicz:

„Zwracam się z prośbą o pomoc w pozyskaniu funduszy na operację dla mojej mamy Grażyny Leśniak z Leska.

W 2014 roku u mamy zdiagnozowano rzadko występującą, genetyczną chorobę o nazwie Jamistość Rdzenia Kręgowego oraz zespół Arnolda-Chiariego. Jamistość rdzenia kręgowego powoduje m.in. niedowład  wszystkich kończyn, zaburzenia połykania i mowy. W ostatnim czasie choroba daje znacznie znać o sobie i na dzień dzisiejszy mama ma niedowład lewej ręki, prawa ręka oraz nogi też powoli odmawiają posłuszeństwa. Choroba ta jest nieuleczalna, ale można zatrzymać jej postęp. Niestety nie w Polsce.

Mama jest pod stała opieką dr n. med. Jacka Gamrota. Terapia odbywała się dotychczas na oddziale neurochirurgii w Szpitalu im. Edmunda Biernackiego w Mielcu lecz niestety leczenie refundowane przez NFZ zostało już doprowadzone do końca.

Dalsze leczenie, czyli zatrzymanie rozwoju choroby, jest możliwe jedynie w Institut Chiari & Siringomielia & Escoliosis de Barcelona. Po skontaktowaniu się z Instytutem w Barcelonie wysłaliśmy wszystkie wykonane do tej pory wyniki badań i otrzymaliśmy odpowiedz, że mama kwalifikuje się do zabiegu. Jedyną dla nas przeszkodą jest brak funduszy na leczenie. Koszt wykonania specjalistycznego zabiegu zatrzymującego chorobę to 80 tys. zł.

Dlatego zwracam się o pomoc. Wiem, że takich ludzi, a przede wszystkim dzieci potrzebujących pomocy jest wiele, ale bardzo proszę pomóżcie nam! Patrzenie jak ktoś bardzo bliski „gaśnie” w oczach jest przerażające i odbiera radość życia bez względu na wiek.”

oldlogoPieniądze można wpłacać na konto:

Nr konta – Grażyna Leśniak
Fundacja Czas Nadziei PBS Bank 68 8642 1184 2018 0037 4228 0017

– Gdyby cała kwota została zebrana, mama bardzo szybko mogłaby udać się na zabieg. Wszystko uzależnione jest jednak od pieniędzy – dodaje pani Andżelika.

Czas jest ważny nie tylko ze względu na postępującą chorobę, ale również ze względy na cenę zabiegu, która obowiązuje przez pół roku.

10-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)