REKLAMA

Coraz mnie czasu na dokończenie autostrady. GDDKiA ogłosiła nowy przetarg.

RZESZÓW. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wyłonienie nowego wykonawcy niedokończonego 40-sto kilkometrowego odcinka autostrady A4 Rzeszów-Jarosław. Oferty można składać do 27 marca.

14 stycznia GDDKiA odstąpiła od umowy z konsorcjum firm realizujących prace na odcinku Rzeszów-Jarosław: Polimex Mostostal S.A. i Doprastav a.s. Powodem zerwania umowy było nie wywiązywanie się konsorcjum z zapisów kontraktowych oraz duże opóźnienia w realizacji kontraktu. Aby inwestycja została teraz dokończona konieczne jest wyłonienie nowego wykonawcy.

Nowy wykonawca zobowiązany będzie do wykonania tzw. Kamienia Milowego co oznacza, że w terminie 12 miesięcy od daty rozpoczęcia ukończy roboty i uzyska pozwolenia na użytkowanie w zakresie jednej jezdni autostrady A4 od węzła Rzeszów Wschód (bez węzła) do węzła Wierzbna, węzła Łańcut oraz węzła Przeworsk. Zadanie to jest współfinansowane ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

RED/GDDKiA

a4

ZDJ.: GDDKiA

17-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

coraz-mnie-czasu-na-dokonczenie-autostrady-gddkia-oglosila-nowy-przetarg