REKLAMA

Co z tymi osiedlami?

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Rzeszowie jest 29 osiedli. Tylko na 11 udało się wybrać rady zarządzające danymi osiedlami. Najbardziej bierni są mieszkańcy okolic centrum.

Aż na 18 z 29 osiedli nie udało się zadecydować, kto zasiądzie w nowych radach. Aby takie głosowanie było zgodne ze statutem, musi wziąć w nim udział co najmniej 100 mieszkańców. Ludzie niechętnie angażują się jednak w życie swojego osiedla, zasłaniając się głównie zbyt wieloma obowiązkami.

Bardzo ciężko zmobilizować do wyborów mieszkańców centrum. Na 15-tysięcznym Nowym Mieście zaledwie 43 osoby chciały zagłosować.

Sytuacja zgoła inaczej wygląda na obrzeżach miasta. Przykładem dobrego angażu jest osiedle Zwięczyca. Tam, do głosowania stawiło się około 300 osób, co stało się rekordową frekwencją.

Głosowania odbędą się jeszcze raz. Wszelkie potrzebne informacje dostępne są na stronie www.erzeszow.pl w zakładce “Wybory do Rad Osiedli 2016”.

(az)

24-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

co-z-tymi-osiedlami