REKLAMA

Co z mandatem radnego Marcina Fijołka?

RZESZÓW. W czwartek komisja dyskutowała o odwołaniu mandatu radnego Marcina Fijołka z PiS. Co ustaliła?

rzeszow035Na ręce Andrzeja Deca przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa trafił projekt uchwały dotyczący wygaśnięcia mandatu radnego Marcina Fijołka, który złożył w imieniu klubu Rozwój Rzeszowa “drugi Fijołek”, czyli Konrad Fijołek.

Twierdzi w nim, że w dniu wyborów radny PiS nie posiadał prawa wybieralności. Marcin Fijołek miał nie mieszkać pod wskazanym w formularzu adresie zamieszkania, czyli w Rzeszowie, ale w miejscowości Lubcza (gm. Ryglice). Świadczyć o tym mają m.in. to, że pod wskazanym adresem od lat mieszka jeden z członków Spółdzielni Mieszkaniowej “Nowe Miasto” oraz to, że radny wielokrotnie w dokumentach miał posługiwać się adresem z miejscowości Lubcza.

Zdaniem radnych Rozwoju Rzeszowa, M. Fijołek od 1 sierpnia 2014 r. korzystał też ze zwiększonej stawki kosztów uzyskania przychodów ze stosunku pracy, która przysługuje osobom, które mieszkają poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy. Marcin Fijołek jest zatrudniony w urzędzie marszałkowskim.

Zgodnie z zasadami projekt uchwały został skierowany pod obrady komisji regulaminowo-statutowej, która zebrała się 29.01. (czwartek). W spotkaniu poza członkami komisji, udział wzięli sam zainteresowany oraz ratuszowy prawnik. Jakie decyzje zapadły?

Konkretów właściwie nie ma, to trudna sprawa. Umówiliśmy się, że odbędzie się jeszcze jedno posiedzenie, myślę, że po feriach. Prawnicy dostarczą nam jakieś precedensowe wyroki sądów, a pan Marcin Fijołek dostarczy swoje stanowisko i dowody – mówi Andrzej Dec.

Ile może potrwać cała sprawa?

Wiadomo na pewno, że decyzje ws. ewentualnego wygaszenia mandatu nie zapadnie 17 lutego, czyli w dniu kolejnej zaplanowanej sesji RM. – Po feriach już powinno coś być ustalone – dodaje Dec.

Nawet w przypadku pozytywnej opinii komisji i radnych, a więc negatywnej dla Marcina Fijołka, będzie mu przysługiwało prawo złożenia skargi w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Rzeszowie.

 

30-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)