REKLAMA

Co ustalono ws. wypadku na przejeździe kolejowym na Warszawskiej? Trwa śledztwo prokuratury

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego do którego doszło w dniu 19 grudnia 2018 roku w Rzeszowie na przejeździe kolejowym znajdującym się na skrzyżowaniu ulicy Borowej z ulicą Warszawską.

2-94_1

Foto: Podkarpacka Policja

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, przed godziną 15:00 kierujący samochodem osobowym marki VW Passat skręcając w lewo z ulicy Warszawskiej w ulicę Borową w Rzeszowie nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony i wjechał na przejazd kolejowy, którym w tym czasie poruszał się autobus szynowy relacji Rzeszów – Stalowa Wola. Doprowadziło to do zderzenia się obu pojazdów.

Na skutek odniesionych obrażeń ciała, śmierć na miejscu poniósł 27-letni kierowca samochodu oraz 19 letnia pasażerka. Trzecia osoba podróżująca samochodem osobowym, 19 letnia pasażerka, została przewieziona do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała i w ich następstwie, w dniu 28 grudnia 2018 roku zmarła. Zarówno kierujący szynobusem, jak i pasażerowie tego pojazdu, nie doznali obrażeń ciała.

Aktualnie w śledztwie wykonywane są dalsze czynności procesowe, mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

01-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)