REKLAMA

Co rzeszowianie wiedzą o depresji? Zobacz sondę ratowników z Rzeszowa! (WIDEO)

|

Co rzeszowianie wiedzą o depresji? Zobacz sondę ratowników z Rzeszowa! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Ratownicy z grupy PASSIO Rzeszów przeprowadzili sondę uliczną, w której pytali rzeszowian o ich wiedzę na temat depresji. Sonda jest częścią kampanii “STOP Presji – Depresja to nie wstyd”.

Przechwytywanie_46

Foto: YouTube / kanał: PASSIO Poland

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Depresja to choroba, która może dotknąć każdego człowieka. Bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Często rozwija się latami, dyskretnie i powoli odbierając radość z życia.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności. Bywa, że prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku stać się przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.

Ratownicy z grupy PASSIO Rzeszów prowadzą kampanię “STOP Presji – Depresja to nie wstyd”. W jej ramach nagrali sondę wideo, w której pytają rzeszowian o to, co wiedzą na temat depresji. Finał kampanii zaplanowano na 23 lutego, kiedy odbędzie się premiera muzycznego coveru “Dance Monkey” – Depresja to nie wstyd.

Grupa PASSIO Rzeszów to twórcy muzycznych teledysków ratowniczych:

“Ona by tak chciała bym był zdrowy”

“Zadławienie w Zakopanem”

 

“Serce Piko”

Źródło: wsse.waw.pl, PASSIO / YouTube, Facebook

19-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

co-rzeszowianie-wiedza-o-depresji-zobacz-sonde-ratownikow-z-rzeszowa-wideo-3625-00r2kc