REKLAMA

Co młodzi wiedzą o Funduszach Europejskich? (FILM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na czym polega kontrola krzyżowa, co jest inteligentną specjalizacją województwa podkarpackiego według RPO WP 2014-2020? Jaki organ decyduje o budżecie Unii Europejskiej opracowuje i zatwierdza projekt unijnego budżetu oraz jaką funkcję pełni w Ministerstwie Finansów Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej?

To tylko kilka z 25 pytań, na które odpowiadali uczestnicy konkursu wiedzy o Funduszach Europejskich. 44 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Podkarpacia zmagało się w wojewódzkim etapie zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski przedsięwzięcia. Głównym celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży tematyką Funduszy Europejskich.

Mamy obowiązek promować fundusze europejskie, promować projekty , które zostały zrealizowane z wykorzystaniem tych funduszy i ta forma konkursu, w którym bierze udział młodzież jest bardzo skuteczna pod względem promocji. Robimy to już  piąty  raz. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli, szkoły się w to angażują –podkreśla marszałek Władysław Ortyl.

Z roku na rok konkurs zyskuje coraz większą popularność. W tym roku do etapu szkolnego zgłosiło się 50 szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia. Od uczestników konkurs wymaga dużej wiedzy i zaangażowania. Niebagatelne znaczenie ma także wysiłek nauczycieli.

W szkole jest klasa o profilu europejskim, która tą tematyką się interesuje. Co do  samego konkursu to uczestniczymy 4 raz i za każdym razem uczniowie sami się zgłaszają, wystarczy im podać materiały i sami się uczą – mówi Małgorzata Krzeszowska nauczycielka I LO w Przemyślu.

Aby wyłonić zwycięzcę konkursu trzeba było zrobić dogrywkę. Ostatecznie wygrał Michał Obszarny z Przemyśla. Drugie miejsce przypadło Filipowi Garbacikowi z Krosna, a trzecie Patrycji Przybysz z Leżajska.

– W przyszłości planuję studiować kierunki związane z finansami i mam nadzieję, że przyda mi się to w przyszłej pracy – mówił tuż po ogłoszeniu wyniku zwycięzca konkursu Michał Obszarny.

Laureaci konkursu zostali uhonorowani kartami upominkowymi na zakup książek i podręczników. Pamiątkowe statuetki trafią do szkół laureatów. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

źródło: UMWP

10-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

co-mlodzi-wiedza-o-funduszach-europejskich-film