REKLAMA

Co dalej w sprawie afery z wicedyrektorem departamentu Urzędu Marszałkowskiego i Filharmonii?

RZESZOW/PODKARPACIE. W związku z nieprawidłowościami, jakie ujawniły media odnośnie  wicedyrektora departamentu społeczeństwa informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego, oraz zastępcy dyrektora Filharmonii Podkarpackiej, stracili oni swoje stanowiska. Trwają postępowania, mające wyjaśnić sprawę. 

ortyl

Po rozpatrzeniu i zabezpieczeniu dokumentacji, w czwartek marszałek Władysław Ortyl nakazał wszcząć kontrolę wewnętrzną. Działania te polegają na weryfikowaniu istniejącej dokumentacji w tym zakresie celem sformułowania wniosków skutkujących podjęciem odpowiednich decyzji przez Marszałka. Kontrola ma charakter doraźny.  Ze względu na istotę problemu i jego wagę,  operacyjne działania kontrolne muszą być racjonalne, aby nie zakłócać ciągłości funkcjonowania urzędu.

Pierwsze działania kontrolne rozpoczęto w piątek i będą kontynuowane przez najbliższe dni. Ich celem jest określenie istoty, wagi i wielkości problemu. Od pierwszych ustaleń zależeć będą wnioski jakie kierowane będą do marszałka Władysława Ortyla.

W poniedziałek na nieformalnym posiedzeniu zebrał się zarząd województwa. W zaistniałej sytuacji Marszałek Władysław Ortyl zwrócił się do wicemarszałka Jana Burka aby zrezygnował z nadzoru nad Departamentem Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego, który z kolei nadzoruje pracę Filharmonii Podkarpackiej. Wicemarszałek Jan Burek wyraził zgodę i podczas jutrzejszego posiedzenia zarządu oficjalnie przyjęte zostaną zmiany organizacyjne w zarządzie. Nadzór nad Departamentem Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego przejmie członek zarządu Tadeusz Pióro.

12-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

co-dalej-w-sprawie-afery-z-wicedyrektorem-departamentu-urzedu-marszalkowskiego-i-filharmonii