REKLAMA

Chmura poprowadzi do Dworzyska, Wywrocki po Staroniwie

RZESZÓW. W poniedziałek na sesji Rady Miasta Rzeszowa radni przyjęli dwie nowe nazwy ulic w mieście. Kłótni nie było.

radni1Pierwsza ulica biegnąca od ul. Strzelniczej w kierunku zachodnim do ul. Potokowej na os. Staroniwa została nazwana na cześć Jana Wywrockiego.

Z takim wnioskiem do radnych zwróciła się Rada Osiedla Staroniwa, która przekonywała, że był on znanym mieszkańcem osiedla, działaczem społecznym, inicjatorem budowy wodociągów, kanalizacji sanitarnej, nowych ulic na osiedlu. – Jako skuteczny działacz społeczny został zapamiętany przez wielu mieszkańców naszego osiedla i dlatego zasługuje na nadanie nazwy nowo powstałej ulicy jego imieniem na naszym osiedlu – tłumaczył Julian Jaworski, przewodniczący RO Staroniwa.

Radni nie widzieli przeciwwskazań, więc uchwałę przyjęli.

Więcej emocji wywołała druga propozycja – uczczenia pamięci byłego prezydenta Rzeszowa Ludwika Chmury. Z inicjatywą wyszedł prezydent Tadeusz Ferenc, który zaproponował, aby jego nazwiskiem nazwać nowo wybudowany odcinek drogi do obsługi strefy ekonomicznej Rzeszów-Dworzysko. Chodzi o ulicę na os. Przybyszówka biegnącą od ul. Krakowskiej w kierunku północnym.

Radni PiS zaprotestowali, co oburzyło prezydenta. – Pan Chmura budował miasto, przekształcił budynek, w którym jesteśmy (ratusz – przyp. red.), był zdecydowanym działaczem gospodarczym, jako prezydent miasta budował szkoły, szpitale, osiedla – mówił prezydent Tadeusz Ferenc.

PiS poprosiło o krótką przerwę, po której odbyło się głosowanie.

Za nazwaniem ulicy nazwiskiem Chmury zagłosowało 19 radnych. Trzech (PO) było przeciw (Andrzej Dec, Jolanta Kaźmierczak i Marcin Deręgowski). Od głosu wstrzymało się dwóch (PiS) – Robert Kultys oraz Waldemar Szumny.

Ewelina Nawrot

17-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

chmura-poprowadzi-do-dworzyska-wywrocki-po-staroniwie