REKLAMA

Chmielnik: Zatruto pasiekę liczącą 66 uli. Straty wynoszą ok. 100 tys. złotych

CHMIELNIK / PODKARPACIE. W pasiece Rafała Szeli, która liczy 66 uli, nieznany sprawca otruł pszczoły. Zginęło około 2,5 miliona owadów. Straty są szacowane na około 100 tysięcy złotych.

honey-bees-326337_960_720

Foto: Pixabay.com

19 września w godzinach popołudniowych, pszczelarz dostrzegł, że owady nie wlatywały do uli. Pszczoły zaczęły spadać na ziemię. Mężczyzna bez wątpliwości rozpoznał, że ktoś zatruł jego pasiekę. Sprawa dotyczy 66 pszczelich rodzin, czyli wszystkich, jakie posiadał Rafał Szela.

Jak się później okazało, sprawa zatrucia dotyczyła tylko jednej pasieki. Zginęło około 2,5 miliona pszczół. Doszło do umyślnego otrucia. Próbki, które poddano badaniom w Państwowym Instytucie Weterynarii w Puławach, potwierdziły celowe działanie sprawcy.

Pasieka Rafała Szeli nie skupia się na produkcji miodu, lecz na hodowli owadów. Teraz trwa walka o to, by ocalone pszczoły mogły przetrwać zimę. Policja zajmuje się wyjaśnianiem okoliczności i poszukiwaniem sprawcy zatrucia pasieki.

Źródło: Onet.pl

05-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

chmielnik-zatruto-pasieke-liczaca-66-uli-straty-wynosza-ok-100-tys-zlotych-3325