REKLAMA

Chcesz mieć wpływ na rozwój Podkarpacia? Masz na to szansę. (FILM)

PODKARPACIE/RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Dokumenty zostały przyjęte przez Zarząd Województwa Podkarpackiego końcem stycznia. Konsultacje społeczne trwać będą do dnia 3 marca 2014 r. W Rzeszowie odbędą się 27 lutego. W materiale video dowiesz się o tym na co zostaną przeznaczone unijne pieniądze.

2 mld 100 mln euro – tyle Województwo Podkarpackie ma do rozdania w najbliższych latach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Z pieniędzy będą mogły korzystać samorządy lokalne i prywatne osoby. Trzeba jednak starać się o pieniądze na określone inwestycję, które doprowadzą do rozwoju regionu. Pierwszą z nich, realizowaną w pierwszym półroczu tego roku ma być obwodnica Brzozowa.

Na Podkarpaciu rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie przyjęcia projektu RPO. – Liczymy na to, że zarówno środowiska naukowe jak i mieszkańcy województwa zainteresują się nową perspektywą unijną i wyrażą swoją opinię na ten temat. Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować dokumenty do potrzeb regionu i mieszkańców mówi Władysław Ortyl, marszałek województwa. – Jesteśmy w fazie początkowej, a powinniśmy być już dużo dalej. To w jakim kierunku pójdzie teraz rozwój województwa zależy teraz tylko od nas i samorządowców, którzy będą starać się o te pieniądze. Wiemy co chcemy osiągnąć, a więc musimy mocno w tym kierunku – dodaje Zygmunt Cholewiński, radny sejmiku.

Pierwsze z cyklu spotkań w ramach konsultacji społecznych projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 odbyło się w Przemyślu 06.02.2014 r.

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar przedstawił założenia programu zebranym samorządowcom, przedsiębiorcom, przedstawicielom organizacji pozarządowych i instytucji otoczenia biznesu. Spotkanie było okazją do poznania celów nowego programu oraz zasad finansowania planowanych przedsięwzięć, a także okazją do zgłoszenia swoich uwag i propozycji, które powinny być wzięte pod uwagę podczas dalszych prac nad programem.

Kolejne spotkania konsultacyjne odbędą się w Krośnie, Tarnobrzegu i Rzeszowie.

– Krosno – 13 lutego 2014 r. – Kampus Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia, ul. Dmochowskiego 12, aula, godz. 11.00

– Tarnobrzeg – 20 lutego 2014 r. – Zamek Dzikowski, ul. Sandomierska 27, godz. 11.00

– Rzeszów – 27 lutego 2014 r. – Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, al. Ł. Cieplińskiego 4, sala audytoryjna, godz. 9.00 – panel dla jednostek samorządu terotorialnego, godz 13.00 – panel dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, instytucji otoczenia biznesu, szkół wyższych.

W razie uczestnictwa w konsultacjach należy potwierdzić swoje uczestnictwo nie później niż dwa dni przed spotkaniem pod numerem telefonu (17) 860 67 73 lub (17) 747 65 19.

konsultacje1

ZDJ.: Urząd Marszałkowski Rzeszów

 

10-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

chcesz-miec-wplyw-na-rozwoj-podkarpacia-masz-na-to-szanse-film