REKLAMA

Charytatywna aukcja obrazów na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

Aukcja charytatywna na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci to wydarzenie z 11-letnią tradycją, w ramach którego polscy i zagraniczni artyści oraz kolekcjonerzy przekazują swoje prace, aby wspomóc naszą działalność. Aukcja odbędzie się w niedzielę 7 października 2018 roku, o godz. 12:00 w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

4cee9200-f330-4113-a980-70286b11d9d3

Foto: Materiał nadesłany

Po raz kolejny hospicjum spotkało się z życzliwością i niezawodną pomocą środowiska artystycznego. Przekazując swoje dzieła na aukcję, dali potrzebującym dzieciom i ich rodzinom nadzieję na polepszenie warunków ich życia.

Tegoroczny dochód z aukcji w całości zostanie przeznaczony na zakup leków i sprzęt medyczny dla Podopiecznych Stacjonarnego  i Domowego Hospicjum dla Dzieci. Środki te pozwolą nam na otoczenie profesjonalną opieką jeszcze szerszego grono potrzebujących Dzieci i ich Rodzin. Młodzi pacjenci będą mieć dzięki temu zagwarantowane prawo do godnego życia.

W tym roku hospicjum otrzymało ponad 200 obrazów i rzeźb, które zaprezentowano w katalogu oraz na stronie Fundacji: www.hospicjum-podkarpackie.pl. We współpracę z hospicjum włączyły się: Teatr im. W. Siemaszkowej oraz Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, które przekazało piękne praca pochodzące z pleneru Malarskiego w Boguchwale.

Od 18 września prace oglądać można w Galerii im. Józefa Szajny w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Tegoroczny katalog ze względu na możliwości czasowe i techniczne został podzielony na dwie części. Pierwsza część to 129 obrazów, których licytację ze sceny Teatru prowadzić będzie Pan Jacek Nowak i Pan Adam Gałczyński. Drugą grupę prac będzie można nabyć w czasie trwania aukcji we Foyer Teatru.

Dzięki wsparciu artystów to wydarzenie już od 11 lat przekłada się na realną pomoc podopiecznym. Hospicjum gorąco zaprasza do licytacji wszystkich tych, którym los małych pacjentów nie jest obojętny. Aukcja odbędzie się w niedzielę 7 października 2018 roku, o godz. 12:00 w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Od godz. 11 będzie można nabyć prace, które nie są przeznaczone na licytację.

Źródło: Materiał nadesłany

27-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.