REKLAMA

CH Plaza Rzeszów organizuje wakacyjną zbiórkę krwi

RZESZÓW / PODKARPACIE. Blisko 39 tysięcy mililitrów krwi udało się zebrać podczas zorganizowanych do tej pory przy CH Plaza Rzeszów akcji Honorowego Krwiodawstwa. Za każdym razem zbiórki pomagają uzupełnić zapasy RCKiK, które mogą uratować życie potrzebującym. Wakacje to szczególny czas, kiedy taka pomoc jest niezbędna. Dlatego już w najbliższą sobotę 7 sierpnia 2021 roku CH Plaza Rzezów wspólnie z partnerami organizuje kolejną zbiórkę krwi dla potrzebujących.

ssssss
Foto: RCKiK w Rzeszowie

 

Akcja honorowego krwiodawstwa organizowana jest przy CH Plaza Rzeszów przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy oddziale rejonowym PCK w Rzeszowie.

Do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa Plaza Rzeszów zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym.

Wystarczy w sobotę 7 sierpnia 2021 r. przyjść na parking przed wejściem głównym do Plazy (od strony al. Rejtana) i zgłosić się do specjalnego autobusu RCKiK. Akcja rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 15:00.

 

Jest to kolejna akcja organizowana ze względu na braki krwi określonych grup. W ten sposób Centrum wraz z partnerami chce pomóc uzupełnić zapasy, które mogą uratować życie potrzebującym.

Informację o tym, która grupa krwi w tym momencie jest potrzebna najbardziej, znaleźć można na stronie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Warto zaznaczyć, że podczas dotychczasowych akcji honorowego krwiodawstwa organizowanych przez CH Plaza Rzeszów udało się zebrać blisko 39 tysięcy mililitrów krwi ratującej ludzie życie.

 

Chcesz oddać krew? Sprawdź, czy możesz!

  • Przed przystąpieniem do akcji należy pamiętać, że dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat.
  • Zgłaszając się do oddania krwi bądź jej składników (osocza czy płytek krwi) musisz legitymować się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL, może to być: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.
  • Każda osoba, która decyduje się zostać honorowym dawcą krwi, powinna być zdrowa, wypoczęta oraz przed oddaniem spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki).
  • W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.
  • Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

 

Źródło: materiały nadesłane

03-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)