REKLAMA

Centrum Nauki Kopernik ze specjalną wystawą w Nienadówce!

NIENADÓWKA / PODKARPACIE. Od 13 do 14 czerwca na mieszkańców regionu będzie czekał Naukobus, a w nim objazdowa wystawa Centrum Nauki Kopernik. Odwiedzający zobaczą 20 mobilnych stacji badawczych z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu.

eksperymentuj_naukobus_2

Foto: Wojciech Surdziel / Centrum Nauki Kopernik

13 i 14 czerwca w Zespole Szkół nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nienadówce, będzie można obejrzeć objazdową wystawę Centrum Nauki Kopernik.

Naukobus to projekt Centrum Nauki Kopernik – 20 stacji badawczych, które przyjeżdżają do szkoły wraz z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.

Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji – siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też między innymi przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

eksperymentuj_naukobus_3

Foto: Wojciech Surdziel / Centrum Nauki Kopernik

Każda wizyta trwa dwa dni, w czasie których stacje badawcze są rozstawione w szkole, a uczniowie, którym towarzyszą edukatorzy, mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie.

Wystawa dla uczniów dostępna będzie:
– w czwartek 13 czerwca od godz. 9:00 do 17:00,
– w piątek 14 czerwca od godz. 8:00 do godz. 14:00.

Wystawa dla dorosłych będzie dostępna w czwartek (13 czerwca) od godz. 16:00. Wstęp jest bezpłatny.

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. To dlatego Centrum Nauki Kopernik pomoże także nauczycielom rozbudzać w uczniach zainteresowanie nauką.

eksperymentuj_naukobus_4

Foto: Wojciech Surdziel / Centrum Nauki Kopernik

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania Naukobus, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Źródło: materiał nadesłany

13-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

centrum-nauki-kopernik-ze-specjalna-wystawa-w-nienadowce-5968-00r2kc