REKLAMA

CBŚP zlikwidowało wytwórnie medykamentów – znajdowała się w domu poszukiwanego mężczyzny

Policja z Zarządu w Bydgoszczy CBŚP zatrzymała w Warszawie 28-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego, poszukiwanego od 5 lat listami gończymi. Przejęte zostały 3 tabletkarki oraz wiele urządzeń służących do wyrobu produktów farmaceutycznych.

Mężczyzna za pośrednictwem Internetu oferował sprzedaż leków zwykle dostępnych na receptę o działaniu odchudzającym, anabolicznym oraz środki lecznicze, stosowane w leczeniu ciężkich chorób tj. nowotwory, choroby krążenia czy też schorzenia wątroby. Zatrzymany produkował tabletki w różnych kolorach i kształtach, a także oklejał opakowania produktów etykietami wyglądającymi jak oryginalne odpowiedniki.

Wszystko na to wskazuje, że mężczyzna próbował ukryć swoją aktywność w internecie przy pomocy specjalistycznych aplikacji, lecz to nie przeszkodziło policjantom w ustaleniu jego tożsamości oraz miejsca pobytu. Został zatrzymany w momencie, gdy wychodził z jednej z placówek medycznych na terenie Warszawy. Był kompletnie zaskoczony działaniem funkcjonariuszy CBŚP, choć właściwie powinien tego się spodziewać, ponieważ od 5 lat był poszukiwany m.in. dwoma listami gończymi w związku z wcześniejszymi sprawami dotyczącymi oszustw internetowych. Według śledczych mężczyzna ukrywał swoją tożsamość posługując się fałszywymi dokumentami, na które założył kilka kont bankowych. – podaje Zespół Prasowy CBŚP

Po przeszukaniu domu zatrzymanego mężczyzny, znaleziono kompletną linię produkcyjną nielegalnych leków wraz z urządzeniami służącymi do produkcji tabletek tj. tabletkarki o wysokim stopniu wydajności produkcyjnej, sprzęt do mieszania substancji chemicznych oraz wiele innych urządzeń służących do pełnej produkcji farmaceutyków.

Ponadto w zlokalizowanym na poddaszu biurze znajdowały się przygotowane do wysyłki tysiące opakowań lekarstw, anabolików i innych preparatów, a nawet kilkadziesiąt pieczątek lekarzy różnych specjalności, drukarka do recept oraz hologramy.– podaje Zespół Prasowy CBŚP

Zatrzymany mężczyzna został umieszczony w najbliższym areszcie śledczym, gdzie postępowanie będzie nadzorowała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Urysnów. Wszystkie zabezpieczone substancje, znalezione w domu zatrzymanego są poddawane dogłębnej analizie, która ustali m.in. skład wyrobionych substancji.

Źrodło: Zespół Prasowy CBŚP

Tekst: Amelia Krupik


10-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

cbsp-zlikwidowalo-wytwornie-medykamentow-znajdowala-sie-w-domu-poszukiwanego-mezczyzny-7612